26 oktobris 2023
Latvijas kausa ieguvēji 2023

Vakar Latvijas kausa finālā Skonto stadionā pēcspēles sitienu sērijā uzvarējām Rīgas derbijā pret RFS, kausa trofeju iegūstot otro reizi kluba pastāvēšanas vēsturē.

Pirmo reizi Latvijas kausā uzvarējām 2018. gadā, kad uzvarējām “Ventspils” komandu. Pēc tam trīs reizes esam uzvarējuši Latvijas augstākajā līgā.

Abas komandas spēles pirmajā puslaikā spēlēja ļoti uzmanīgi un vairāk domāja par aizsardzību. Mums bija nedaudz vairāk bīstamu uzbrukumu. Kopumā gan patiešām labu momentu nebija. 43. minūtē skaisti kreisajā malā nospēlēja Duglass Aureliu. Pussargs saņēma piespēli no Miloša Jojiča un no asa leņķa trāpīja vārtu tuvajā stūrī. Nedaudz vēlāk Aureliu vēlreiz sita bīstami. Pēc pirmā puslaika bijām vadībā ar 1:0.

Otrā puslaika sākumdaļā mēs vairāk kontrolējām bumbu, bet pietrūka laba noslēdzošā sitiena. Puslaika otrajā daļā labāka jau bija RFS komanda. Daudz laika pavadījām savā laukuma pusē, un jau kompensācijas laika galvenais tiesnesis piešķīra 11 metru soda sitienu. To iesita Jānis Ikaunieks, un bija jāspēlē papidlaiks (1:1).

Papildlaikā pretinieki izdarīja lielu spiedienu uz mūsu vārtiem, bet kopīgi izturējām. Pēcspēles sitienu sērijā iesitām visas piecas pendeles (El Baširs Ngoms, Glodī Ngonda, Eduards Dašķevičs, Petars Bosančičs un Antonī Kontrerass), bet Petra Mareša sitienu atvairīja Rihards Matrevics.

Nākamā spēle 29. oktobrī Skonto stadionā pret “Super Novu”. Spēles sākums pulksten 15:00.