Aleksandrs Vlaho un Tamazs Pertija. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Piedāvājam Jums ”Riga” FC galvenā trenera asistenta Aleksandra Vlaho un ”Liepāja/Mogo” galvenā trenera Tamaza Pertijas komentārus pēc Latvijas futbola Virslīgas 8. kārtas spēles, kurā tika fiksēts rezultatīvs 2:2 neizšķirts.

Aleksandrs Vlaho, ”Riga” FC galvenā trenera asistents: “Spēlējām pret labi organizētu, spēcīgu pretinieku. Jāatzīst, ka pirmajās 30 minūtēs pretinieks bija labāks un izveidoja divus trīs momentus. Izskatījāmies nobijušies, bet tad viena iespēja, pendele un 1:0. Pārtraukumā apzinājāmies, ka nespēlējam labi, tāpēc veicām vienu taktisko maiņu. Tomēr otrā puslaika sākumā ielaidām divus vārtus – tā bija mūsu kļūda, otros vārtus ielaidām pēc pretinieku pretuzbrukuma. Rezultātam kļūstot 1:2, sākām spēlēt kā mums patīk – ar bumbas kontroli, sākām veidot momentus, guvām vārtus pēc standarta. Un mums patika, ka puiši beigās grib izraut uzvaru un atdeva visus spēkus, lai uzbruktu.

Kopumā uzskatu, ka uzvarēt gribēja abas komandas – spēle bija atklāta. Skatītāju nebija daudz, bet domāju, ka viņi ar redzēto palika apmierināti. Jā, aizsargi zaudēja daudz divcīņu, tāpat zaudējām otrās bumbas un tas viss ietekmēja arī bumbas kontroli par labu pretiniekam.Daži mūsu futbolisti šodien nebija līmenī. Mums ļoti pietrūka mūsu kapteiņa Vladimira Bajenko, kurš izcieta diskvalifikāciju. Viņa vietā spēlēja Elvis Stuglis – varbūt aizsardzībā viņš pieļāva zināmas kļūdas, toties viņš guva vārtus.”

Tamazs Pertija, “Liepāja/Mogo” galvenais treneris: “Patiešām esmu apmierināts ar spēli, jo spēlējām skaisti. Mums bija 13 stūra sitieni, astoņi brīvsitieni, divreiz trāpījām pa pārliktni, kaudze momentu. Jautri spēlējām un, pat rezultātam esot 0:1, spēle rādīja, ka varam šo maču uzvarēt. Tikām priekšā 2:1. Varbūt jāaiziet uz baznīcu, jo nospēlējām 2:2. Ar rezultātu, protams, neesmu apmierināts, ar spēles kvalitāti gan. Puiši malači – bija azarts, bija kombinācijas, ātra bumbas atņemšana. Principā viss bija labi. Esmu pateicīgs puišiem, taču diemžēl šodien droši var teikt, ka pazaudējām punktus.

Man pat nav tik lielas pretenzijas par 11 metru soda sitienu, bet vairāk kopumā. Tiklīdz spēle kļūst laba un ātra, tiesneši netiek līdzi. Viņi nepagūst izsekot notikumiem laukumā. Pieļauju, ka tas nav apzināti, viņi vienkārši nav pieraduši pie tik ātras un labas spēles. Futbola tiesnesis neredz, kā mēs strādājam, kā mēs jūkam prātā, kā gatavojamies pretiniekam, kā pretinieks gatavojas. Gribētu, lai tiesneši tam pievērš vairāk uzmanības – mēs arī neesam dzelzs cilvēki, liekam darbā savu dvēseli.”

Nākamo spēli ”Riga” FC aizvadīs jau pirmdien, 21. maijā, Arkādijas stadionā Rīgā, kad viesosimies pie cita galvaspilsētas kluba RFS. Mača sākums paredzēts pulksten 19:00.