Aleksandrs Vlaho. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

”Riga” FC galvenā trenera Aleksandra Vlaho un RFS komandas galvenā trenera Valda Dambrauska komentāri pēc Latvijas futbola Virslīgas 9. kārtas spēlē, kurā mājinieki RFS Rīgas derbijā 92. minūtē izrāva veiksmīgu uzvaru ar 2:1.

Aleksandrs Vlaho, ”Riga” FC galvenais treneris: “Protams, vilšanās – Liepājā ielaidām 93. minūtē, pirmajā reizē pret RFS nerealizējām pendeli 93. minūtē, tagad atkal pret RFS ielaidām 92. minūtē. Šodien guvām ātrus vārtus, kas mainīja spēli – atkāpāmies, lai sagaidītu pretinieka kļūdas un realizētu pretuzbrukumus. Trūka pēdējās piespēles un neizmantojām tās brīvās zonas, kuras atstāja pretinieks.

Mums kļuva grūti, kad Laizāns guva savainojumu – uzmainījām Krišu Kārkliņu, kurš nebija iesildījies. Mums paveicās, ka vārtsargs atvairīja pretinieku pendeli 45. minūtē. Otrajā puslaikā sagaidījām pretinieku savā laukuma pusē un neizmantojām divas trīs iespējas gūt otros vārtus. Pēc tam ielaidām vārtus pēc standartsituācijas. 92. minūtē pieļāvām kļūdu. Zaudējām bumbu laukuma vidusdaļā. Mums jābūt gudrākiem. 92. minūtē jāspēlē uz rezultātu. Bija jānotur 1:1, spēle bija līdzīga.

Labā ziņa ir, ka mums tagad ir četras mājas spēles pēc kārtas, pēc tam mačs izbraukumā ar Valmieru, pēc tam atkal mājas spēle. Jā, starpība ar līderi RFS ir jau deviņi punkti, bet čempionāts ir garš. Protams, šodien puiši ir vīlušies. Jātiek galā ar aizsardzības problēmām, abus vārtus ielaižot pēc centrējumiem. Neko darīt – galvas augšā!”

Valds Dambrausks, RFS galvenais treneris: “Pēdējās spēlēs “Riga” sākusi demonstrēt īstas kvalitātes, ļoti sabalansēts sastāvs, labi futbolisti Latvijas līmenim. Šie neveiksmes brīži “Riga”, domāju, ir laicīga lieta – uzskatu, ka šai komandai ir jācīnās par titulu. “Riga” spēlē labāk un labāk, un mums ļoti paveicās, ka nozagām trīs punktus. Pretiniekam paveicās gūt agrus vārtus, un pretinieks iesēdās dziļi, nedodot brīvās zonas.

Mēs mēģinājām, mēģinājām, bet nespējām izveidot vairāk nekā izveidojām. Tomēr esmu lepns par puišiem – otrajā puslaikā izskatījās, ka, ja kāds gūs vārtus, tie būsim mēs. Mēs ne brīdi neapstājāmies – ne pēc tam, kad nerealizējām pendeli, ne arī tad, kad panācām 1:1. Tikām par to atalgoti.”

Nākamo spēli ”Riga” FC aizvadīs 27. maijā savā laukumā, Skonto stadionā Rīgā, kad pulksten 19:00 Latvijas futbola Virslīgas 10. kārtas ietvaros uzsāks cīņu ar ”Metta/LU”.