Aleksandars Vlaho. Foto: Futbola Virslīga

Piedāvājam Jums ”Riga” FC galvenā trenera asistenta Aleksandara Vlaho un ”Liepāja/Mogo” galvenā trenera Tamaza Pertijas komentārus pēc Kurzemes komandas 1:0 uzvaras Latvijas futbola Virslīgas 1. kārtas spēlē.

Aleksandars Vlaho, ”Riga” FC galvenā trenera asistents: “Ko gan es varu pateikt pēc spēles, kurā ielaižam vārtus otrā puslaika kompensācijas laika trešajā minūtē. Manuprāt, spēle bija līdzīga. Komandām nemaz tādu 100% vārtu gūšanas iespēju nebija, bet tas ir normāli sezonas pirmajā spēlē. Bija ļoti daudz kļūdu laukuma vidusdaļā. Katra no komandām vēlējas izveidot pēc iespējas vairāk momentu.

Skaidrs, ka nav labi, kad piedzīvo zaudējumu spēles 93. minūtē pēc pretinieku izpildīta stūra sitiena. Bet tāds ir futbols. Tagad mums ir jādomā tālāk un jāgatavojas turpinājumam. Nākamā spēle jau ir šajā nedēļas nogalē. Ceru, ka viss būs kārtībā.”

Tamazs Pertija, ”Liepāja/Mogo” galvenais treneris: ”Ilgi gaidījām sezonas sākumu. Centāmies parādīt labu futbolu. Centāmies nepiekāpties cīņā, un tas arī principā izdevās. ”Riga” ir ļoti laba komanda, organizēta, ar labu futbolistu atlasi. Redzams, ka pretinieku treneru duets ir nekaunīgs labā nozīmē – atbraucis vēl viens speciālists, kurš izveidojis cīņas spējīgu kolektīvu, tas ir mans kompliments. Zinājām, ka otrajā puslaikā mainīsim savu spēli, jo pirmajā galvenais uzdevums bija izturēt. Dievs atalgoja mūs par ieguldīto darbu, profesionālismu, un pēdējā minūtē guvām vārtus. Svarīgākais, ka ieraudzīju spēcīgu kolektīvu, kuru kopīgi esam izveidojuši, un tas man nav mazsvarīgi.

“”Riga” bija labi mūs izpētījusi un pirmajā puslaikā neļāva spēlēt mums mūsu iecienīto kombinacionālo futbolu – viņi pilnībā aizvēra laukuma centru. Spēlējām bez tīrā uzbrucēja, lai iegūtu kontroli pār bumbu. Vārti, protams, nebija plānoti – tas bija standarts. Pēdējās 20 minūtēs “Riga” pārkārtojās uz aizsardzību un tik mazā laukumā tādu aizsardzību bija grūti uzlauzt. Šādos šauros laukumos bīstamību rada tieši standarti.”

8. martā RTU stadionā, Daugavgrīvas ielā 56a, ”Riga” FC aizvadīs pirmo mājas spēli, kad galvaspilsētas derbijā pulksten 14:00 uzsāks cīņu pret RFS.