Šovakar Skonto stadionā “Riga” FC Latvijas futbola Virslīgas 22. kārtas spēlē pret BFC “Daugavpili” katrā no puslaikiem guva pa diviem vārtiem un svinēja drošu uzvaru ar 4:0. Vārtus guva Vjačeslavs Šarpars, Stefans Paničs, Elvis Stuglis un Kamils Bilinskis. Trešdien lidosim uz Poliju.

Pēc atbildes spēles pret Īrijas klubu “Dundalk” rīdzinieku galvenais treneris veica lielas izmaiņas sākumsastāvā, lai dotu iespēju atpūsties tiem futbolistiem, kuri uzsāka spēli trešdien. Virslīgas spēlē starta vienpadsmitniekā pirmo reizi devās leģionāri Jorgoss Valerjanoss un Vjačeslavs Šarpars, kuri gan iepriekš jau bija spēlējuši kausa izcīņas astotdaļfinālā.

“Riga” FC ātri ieguva lielu pārsvaru bumbas kontrolē, bet līdz pirmajiem vārtiem bija jāgaida 21 minūte, kad pēc Vladislava Fjodorova piespēles no labās malas lielisku sitienu vārtu tālajā apakšējā stūrī izpildīja iepriekš jau pieminētais Šarpars – 1:0.

Nedaudz vēlāk moments radās arī pretiniekiem – pēc centrējuma no labās malas sitienu ar galvu izpildīja Kaspars Kokins, netrāpot gan tālajā stūrī. Kopumā gan spēlē liels pārsvars piederēja mājiniekiem, kuri turpināja spēlēt pacietīgi, veidoja uzbrukumus pa abām malām un lēnām tuvojās otrajam vārtu guvumam. 41. minūtē aktīvais Valerjanoss centrēja bumbu soda laukumā no kreisās malas, un Stefans Paničs mirkli vēlāk izcili sita ar galvu (2:0). Pēc 45 minūtēm rezultāta tablo vēstīja 2:0 par labu “Riga” FC.

Otrajā puslaikā rīdzinieki turpināja kontrolēt spēles gaitu, taču nevar teikt, ka spēles temps būtu bijis ļoti liels un pretiniekiem būtu jāaizstāvās lieliem spēkiem. Trešie vārti spēlē tika gūti 74. minūtē – pēc stūra sitiena vārtu priekšā bumbu sagaidīja Elvis Stuglis, kurš to sita praktiski tukšos vārtos (3:0). 79. minūtē arī ceturtie vārti. Kreisajā malā kārtējā skaistā epizode Valerjanosam, tālāk centrējums soda laukumā un precīzs sitiens ar galvu Kamilam Bilinskim (4:0). Izskaņā vārtu guvumu vairs nebija, un “Riga” FC svinēja graujošu uzvaru.

Nākamā spēle rīdziniekiem jau Glivicē, kad UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīra otrās kārtas spēlē tiksimies ar vietējo “Piast”. Uz Poliju komanda izlidos trešdien.