“Riga” pēc Ērika Puncula gūtajiem vārtiem. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Trešo uzvaru pēc kārtas izcīnījusi “Riga” FC, kas šovakar Zemgales Olimpiskajā centrā (ZOC) Latvijas futbola Virslīgas 6. kārtas spēlē viesos ar rezultātu 3:0 pieveica pagājušās sezonas vicečempioni ”Jelgavu”. Pa vārtiem guva Ēriks Punculs, Hizirs Apajevs un Valērijs Šabala. 3. maijā mums Latvijas kausa 1/2 fināla atbildes spēle.

Savainojumu dēļ šajā mačā rīdziniekiem palīdzēt nevarēja Renē Miheličs, Antonijs Černomordijs, un Artūrs Zjuzins, kurš no sastāva jau izkritis ilgāku laiku Pamatsastāvā iespēju doties treneris šodien deva pussargiem Borisam Bogdaškinam un Ērikam Punculam. Pēc piecām nospēlētām spēlēm Latvijas futbola Virslīgas turnīra tabulā Rīgas un Jelgavas komandas šķīra viens punkts. Tāpat jāpiemin, ka šī bija pirmā spēle šosezon uz dabīgā seguma laukuma.

Mača pirmā puslaika ievadā rīdziniekiem piederēja liels pārsvars bumbas kontrolē, un jelgavnieki jūtami lielu uzsvau lika uz savu vārtu drošību. Līdz labiem momentiem gan bija grūti tikt, un vienā no epizodēm Oļegs Laizāns nolēma izdarīt sitienu no distances, netrāpot vārtu apakšējā stūrī. Jelgavniekiem bīstamākie momenti veidojās pēc Mārča Oša metieniem soda laukumā, taču kopējiem spēkiem visas briesmas izdevās novērst.

Puslaikam nonākot otrajā daļā, kāpa arī spēlētāju emocijas, un 38. minūtē ”Jelgava” palika mazākumā, kad pretinieku centra pussargs Artis Lazdiņš rupji nospēlēja pret Hiziru Apajevu, un tiesnesis Andris Treimanis viņam parādīja sarkano kartīti. Pavisam drīz mūsējie ieguva iespēju izpildīt stūra sitienu, pēc kura bumba nonāca pie Ērikam Puncula – pussargs daudz negaidīja un no gaisa ietrieca bumbu tālajā devītniekā (1:0).

Otrā puslaika ievadā risinājās līdzīga spēle, taču 56. minūtē vēl viena rupjība no jelgavniekiem – ar taisnu kāju Valērija Šabalas sejā nospēlēja Antonijs Bakmazs, par ko tiesnesis uzreiz arī piešķīra vēl vienu noraidījumu. Skaidrs, ka turpinājumā liela iniciatīva piederēja mūsējiem, un 66. minūtē no tuvas distances bumbu vārtos raidīja Hizirs Apajevs – 2:0. Trīs minūtes vēlāk mūsējiem lielisks pretuzbrukums, kura noslēgumā bumbu uz tukšiem vārtiem Šabalam izripināja Punculs, un šādā situācijā Valērijs nekļūdījās – 3:0. Atlikušajā spēles daļā rīdzinieki par katru cenu ceturtos vārtus neskrēja gūt, galarezultātā uzvarot ar pārliecinošu 3:0.

Nākamo spēli mūsu komanda aizvadīs jau 3. maijā, kad Latvijas kausa izcīņas atbildes spēlē viesos Kauguru vidusskolas mākslīgā seguma laukumā spēlēs pret Jūrmalas ”Spartaku”. Mača sākums pulksten 18:00. Atgādināsim, ka pirmajā spēlē ”Riga” uzvarēja ar 2:0.