Iespēja neizmantota! Latvijas futbola Virslīgas 33. kārtas spēlē “Riga” FC izlaida 1:0 pārsvaru un izskaņā piedzīvoja zaudējumu ar 1:2 pret “Ventspili”, tādējādi vēl nespējot garantēt čempionititulu. Trešdien viesosimies Jelgavā.

“Riga” FC šajā spēlē bija iespējas uzvaras gadījumā nodrošināt Latvijas futbola Virslīgas čempiontitulu jau otro gadu pēc kārtas. Ar tādu mērķi komanda arī devās uz Kurzemes pilsētu. Pret “Ventspili” šosezon bijām izcīnījuši vienu uzvaru, reizi spēlējuši neizšķirti un piedzīvojuši vienu zaudējumu. “Riga” FC pamatsastāvā šajā mačā atgriezās brazīlietis Felipe Brisola, citu lielu pārsteigumu pamatsastāvā nebija.

Mača pirmās piecas minūtes bija diezgan nervozas, bet pakāpeniski rīdzinieki ieguva iniciatīvu un septītajā minūtē arī atklāja spēles rezultātu. Aptuveni no 18 metriem tehnisku sitienu vārtu tālajā stūrī izpildīja centra pussargs Oļegs Laizāns – 1:0. Pēc gūtajiem vārtiem “Riga” FC turpināja uzbrukt un tuvojās otrajam vārtu guvumam. Lieliska iespēja bija Romānam Debelko, kurš soda laukumā nonāca sitiena pozīcijā, taču raidīja bumbu garām vārtu tālajam stūrim. Pēc standarsituācijas lieliska iespēja bija arī Vladislavam Fjodorovam, bet šajā situācijā pretiniekus glāba vārtsargs. Robertam Ozolam darba pirmajā puslaikā nebija, un ventspilnieki varēja būt priecīgi, ka pēc 45 minūtēm bija iedzinējos tikai ar vieniem vārtiem.

Otrā puslaika sākumā kādu laiku bīstamu momentu nebija. 60. minūtē pēc Kaspara Svārupa sitiena ar galvu teicami vārtos nospēlēja Roberts Ozols. Rīdzinieki vairākas reizes bīstami pietuvojās pretinieku soda laukumam, tomēr noslēgumā pietrūka. 71. minūtē neveiksme un 1:1. Lukass Vilela apspēlēja Armandu Pētersonu, šķietami izpildīja centrējumu uz tālo stūri, bet bumba ielidoja tālajā devītniekā.

Laukumā Mihails Koņevs sūtīja augumā raženo Miroslavu Slavovu, kuram bija iespēja atgūt komandai vadību pēc Žoela Bopesū reida pa kreiso malu un piespēles soda laukumā, tomēr Miroslavs izklupienā sita garām tuvajam stūrim. “Riga” FC milzīgiem spēkiem turpināja doties uz priekšu, un par to samaksāja kompensācijas laika piektajā minūtē. Vilela piespēlēja no labās malas, un no tuvas distances bumbu vārtos raidīja Romāns Mickevičs, izraujot ventspilniekiem uzvaru ar 2:1.

Nākamā iespēja nodrošināt Latvijas čempiontitulu “Riga” FC komandai būs jau trešdien, 23. oktobrī. Zemgales Olimpiskajā centrā pulksten 15:00 sāksim spēli pret “Jelgavu”.