Skonto hallē šodien Virslīgas kausa ietvaros ”Riga” FC ar rezultātu 2:1 pieveica ”Valmiera Glass ViA” futbolistus. Abus vārtus rīdzinieku labā guva Bogdans Vaščuks.

Līdz šim starpsezonā bijām nospēlējuši desmit pārbaudes spēles, bet pēdējā spēle bija tieši Virslīgas kausa ietvaros, kad daudziem pamatsastāva futbolistiem devām iespēju atpūsties un ar rezultātu 1:2 piekāpāmies Jūrmalas ”Spartakam”. ”Valmiera Glass ViA” ir pagājušās sezonas 1. līgas čempione un šosezon debitēs Latvijas futbola spēcīgākajā čempionātā. Valmierieši Virslīgas kausa pirmajā spēlē ar 0:4 piekāpās ”Metta/LU”.

Mača ievadā rīdzinieki ieguva pārsvaru bumbas kontrolē, bet pretinieki lieliski darbojās aizsardzībā, lielu uzsvaru liekot tieši uz savu vārtu drošību, tādējādi kaut ko izspēlēt mūsējiem bija sarežģīti. Vienā no epizodēm lieliska saspēle padevās Darko Lemajičam un Romānam Mickevičam – pussargs labā ātrumā pirmais soda laukumā tika pie bumbas, pasita to garām vārtsargam, taču no vārtu līnijas bumbu izsita aizsargs. Mickevičam iespēja bija arī puslaika beigās – sitiens no tuvas distances garām vārtiem. Puslaika izskaņa aizritēja mierīgi, un pēc 45 minūtēm rezultāta tablo vēstīja neizšķirtu (0:0).

Otrā puslaika ievadā treneri veica vairākas spēlētāju maiņas, un drīz vien divas reizes bīstami sitieni padevās Gaelam Etokam, abos gadījumos valmieriešus glābjot vārtsargam. 55. minūtē ”Valmiera Glass ViA” izvirzījās vadībā – standarsituācija, centrējums soda laukumā, bumba veiksmīgi nonāca pie pretinieku pārbaudāmā futbolista, kurš no tuvas distances raidīja bumbu vārtos (0:1). Skaidrs, ka šāds pavērsiens pagalam neapmierināja mūsu komandas futbolistus, kuri lieliem spēkiem uzreiz devās uz priekšu, lai ātri panāktu izlīdzinājumu.

62. minūtē pēc Etoka centrējuma precīzi ar galvu sita Bogdans Vaščuks – 1:1. Rīdzinieki turpināja veidot vienu uzbrukumu pēc otra, un 72. minūtē valmierieši soda laukumā notrieca Armandu Pētersonu, bet 11 metru soda sitienu ar lielu pārliecību realizēja Vaščuks, izvirzot rīdziniekus vadībā (2:1). Arī atlikušajā spēles daļā ”Riga” FC izveidoja vairākas vārtu gūšanas iespējas, taču palielināt rezultāta starpību nespēja un uzvarēja ar 2:1.

24. martā Skonto hallē Virslīgas kausa spēlē par 5. vietu tiksimies ar ”Liepāja/Mogo” futbolistiem. Mača sākums pulksten 17:00.