Bogdans Vaščuks. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Bogdanam Vaščukam gūstot divus skaistus vārtus, šovakar Latvijas futbola Virslīgas 23. kārtas ietvaros ”Riga” FC ar rezultātu 2:0 pieveica ”Ventspili”. Jāpiemin, ka 66. minūtē par otro brīdinājumu no laukuma tika noraidīts Darko Lemajičs. 30. septembrī Skonto stadionā spēlēsim pret Jūrmalas ”Spartaku”.

Pret ”Ventspili” šajā sezonā klājies grūti – divi bezvārtu neizšķirts un zaudējums Virslīgas turnīrā, kā arī nepatīkama neveiksme pēcspēles sitienu sērijā Latvijas kausa finālā. Dzelteno kartīšu limita dēļ šo spēli izlaida mūsu komandas kapteinis Kaspars Gorkšs un viņa vietu aizsardzības centrā ieņēma Vitālijs Smirnovs, tāpat pamatsastāvā atgriezās Bogdans Vaščuks, kurš šajā spēlē ieņēma malējā pussarga pozīciju.

Jau otrajā minūtē rīdzinieki izveidoja labu momentu, kura noslēdzošajā daļā no labās malas soda laukumā centrēja Andrejs Kovaļovs, un no tuvas distances pāri vārtiem sita Darko Lemajičs. Taisnības labad jāsaka, ka nākamajās desmit minūtēs ventspilniekiem bija trīs labas iespējas – vienā no momentiem Antons Kurakins paspēja bloķēt Ritvara Rugina sitienu, devītajā minūtē Aleksejs Aleksejevs no dažiem metriem sita garām tālajam stūrim, bet 11. minūtē tam pašam Aleksejevam neizdevās sitiens no astoņiem metriem.

Ilgāku laiku bīstamu momentu ne pie vieniem vārtiem nebija, 32. minūtē komanda nodemonstrēja augstākā līmeņa pāreju no aizsardzības uzbrukumā – savā laukuma pusē labi bumbu apstrādāja Minori Sato, tālāk vienā pieskārienā Sato pa malu bumbu pameta Darko Lemajičs, Minori lieliski ieraudzīja labā ātrumā esošo Bogdanu Vaščuku, kurš ar divām tehniskām kustībām atbrīvojās no Vadima Žuļeva un raidīja bumbu tālajā stūrī – 1:0. Puslaika beigām vairāk ar bumbu spēlēja ”Ventspils”, taču 45 minūtē pēc kārtējās teicamās Sato piespēles pret vārtsargu izskrēja Lemajičs, kura sitienu vārtsargs atsita, bumba atleca pie Vaščuka, un pēc igauņa sitiena mājiniekus glāba tikai pārliktnis.

Otrā puslaika sākumā vēlreiz uzspīdēja Vaščuks – soda laukumā skaisti apspēlēts Nauris Bulvītis un spēcīgs sitiens vārtu tālajā apakšējā stūrī (2:0)! 66. minūtē būtisku lēmumu pieņēma galvenais tiesnesis Ivars Caune – Lemajičs bija ātrāks par pretspēlētāju, apspēlēja arī vārtsargu, pēc tam krītot, un tiesnesis šādā brīdī spēja saskatīt simulāciju, kas Darko bija otrā dzeltenā kartīte, kā rezultātā noraidījums. Skaidrs, ka ”Ventspils” lieliem spēkiem devās uz priekšu, tāpēc izskaņa bija sarežģīta. Mūsu komandu nevar salauzt tiesnešu lēmumi – ar īstu komandas cīņu pārsvaru noturējām un uzvarējām ar 2:0!

12 dienās četras uzvaras – lielisks cīņasspars un raksturs, šo grūto posmu izturot ar fantastisku uzvaru sēriju. Ļoti ilga gan pauze līdz nākamajam mačam nebūs – 30. septembrī Skonto stadionā pulksten 19:20 Virslīgas ietvaros uzsāksim spēli pret Jūrmalas ”Spartaku”.