Felipe Brisola. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Šovakar Vidzemes Olimpiskajā centrā (VOC) iespēju izvirzīties Virslīgas pirmajā pozīcijā neizmantoja “Riga” FC, kas otro reizi sezonā atzina “Valmiera Glass ViA” pārākumu – 0:1. 18. maijā spēlēsim viesos Daugavpilī.

Valmierā šajā spēlē rīdziniekiem nevarēja palīdzēt Roberts Ozols, Vladislavs Gabovs, Oļegs Laizāns, Ritvars Rugins un Ivans Lukjanovs, tāpat ārpus pieteikuma palika gruzīnu pussargs Davits Škirtladze, tādējādi pie iespējas tikt starp 18 spēlētājiem tika gados jaunais Krišs Andersons. Pirmajā aplī rīdzinieki pret Valmieras komandu piedzīvoja sāpīgu zaudējumu ar 0:1.

Rīdzinieki ar spēles pirmajām minūtēm ieguva izteiktu pārsvaru bumbas kontrolē, veidojot uzbrukumus gan caur laukuma centru, gan malām. Uzbrukumu noslēdzošajā daļā pietrūka precīzas piespēles, kā rezultātā līdz labām sitiena pozīcijām nemaz netikām. Mājinieki centās atbildēt ar asiem pretuzbrukumiem, kas rezultātu valmieriešiem nedeva, un Maksims Uvarenko vārtos varēja justies diezgan droši. Puslaika beigu daļā ar individuālu reidu sev sitiena pozīciju sarūpēja Aleksejs Višņakovs, kurš sita tālajā stūrī, bet precīzi nospēlēja Vladislavs Lazarevs. Pēc 45 minūtēm tablo vēstīja neizšķirtu 0:0.

Otrā puslaika ievadā rīdzinieki demonstrēja agresīvu futbolu, centās presingot pretinieku laukuma pusē, veica spiedienu uz mājinieku vārtiem, tiesa, joprojām bez ļoti bīstamiem uzbrukumiem. 53. minūtē iekritām aizsardzībā, kreisajā malā bumba nonāca pie Šunsukes Nakamuras, kurš apstrādāja bumbu un mirkli vēlāk izpildīja precīzu sitienu vārtu tālajā devītniekā (0:1). Pēc šāda pavērsiena valmierieši izteikti nosēdās aizsardzībā un gaidīja savas iespējas pretuzbrukumus. Atlikušajā laikā bīstami sitieni ar galvu padevās Kamilam Bilinskim un Darko Lemajičam, pēdējā epizodē neizšķirtu vēl varēja izraut Artūrs Karašausks, taču Lazarevs kopā ar komandas biedru palīdzību nosargāja savus vārtus neskartus, un Valmiera otro reizi sezonā pieveica čempionus ar 1:0.

18. maijā Riga FC aizvadīs spēli viesos, Celtnieka stadionā Daugavpilī, kur spēkosies ar vietējo BFC Daugavpils komandu. Šīs spēles sākums ieplānots pulksten 18:00.

Valmiera Glass ViA – Riga FC 1:0 (0:0)
Vārti: Nakamura 53’
Valmiera Glass ViA: Lazarevs, Kārkliņš, Lelis, Ērglis, Krautmanis, Jermolajevs (Kramēns 83’), Helovani, Bogdaškins (Grjaznovs 81’), Nakamura, Punculs, Pasifiks (Soloveičiks 68’)
Riga FC: Uvarenko, Pētersons (Stuglis 84’), Prenga, Černomordijs, Kurakins, Saričs, Sato (Bilinskis 57’), Brisola, Karašausks, Višņakovs (Fjodorovs 59’), Lemajičs