Darko Lemajičs. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Otro reizi šosezon ”Riga” FC piedzīvojusi zaudējumu pret ”Liepāja/Mogo”. Latvijas futbola Virslīgas 15. kārtas spēlē Liepājā, Daugavas stadionā pēc pirmā puslaika bijām vadībā ar 1:0, tomēr pārsvaru noturēt nespējām un noslēgumā piedzīvojām sāpīgu zaudējumu ar 1:2. 30. jūlijā Skonto stadionā spēle pret ”Ventspili”.

Liepājas komanda nesen kā izstājās no UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīra, kad nespēja pārvarēt Lietuvas Sūduva barjeru, divu spēļu summā piekāpjoties ar 1:2. Rīdzinieki pēdējo spēli Virslīgas turnīra bija aizvadījuši pirms vairāk nekā mēneša, kad ar 1:0 pieveicām Jelgavas futbolistus. Lielajā pārtraukumā izcīnījām 5:0 uzvaru kausa izcīņas astotdaļfinālā pret Preiļu BJSS, pārbaudes mačā ar 1:0 pieveicām Kipras klubu Paphos FC, bet vēl pirms cīņas Liepājā uzspēlējām divpusējo spēli savā starpā.

Savstarpējās spēlēs ar Tamaza Pertijas vadīto vienību šajā sezonā katrai no komandām bija pa vienai uzvarai viesos. Pirmdienas vakarā mūsu komandas galvenais treneris Jevgēņijs Perevertailo uzreiz pamatsastāvā sūtīja Minori Sato un Darko Lemajiču, kuriem tā bija pirmā spēle Virslīgā Riga FC kreklā. Mača ievadā liepājnieki ieguva bumbas kontroli, bet mūsējie spēlēja disciplinēti, pie tam trešajā minūtē no labas pozīcijas vārtu rāmī netrāpīja jau pieminētais Lemajičs.

Arī turpinājumā mājinieki nedaudz vairāk spēlēja ar bumbu, taču kvalitatīvāka saspēle padevās rīdziniekiem. 32. minūtē arī guvām vārtus – pēc stūra sitiena savas kvalitātes spēlē ar galvu apliecināja Lemajičs, 199 centimetrus garajam serbu uzbrucējam raidot bumbu vārtu tuvajā stūrī (1:0). Puslaika noslēdzošajā daļā demonstrējām stabilu un disciplinētu sniegumu, kā rezultātā visas potenciālās briesmas izdevās novērst un pirmās 45 minūtes noslēgt ar minimālu pārsvaru.

Pretinieku treneris uzreiz ar otrā puslaika sākumu veica divas maiņas. Atdevās pretiniekiem teritoriju, un vienā no momentiem pa labo malu pret vārtsargu izrāvās Valērijs Šabala – uzbrucējs sita tālajā stūri, taču bumbu atsist spēja Valentīns Raļkevičs. 70. minūtē tomēr pretinieku spiediens noslēdzās ar mūsējo kļūdu aizsardzībā, kuras rezultātā Seidina Keitā nonāca vienatnē pret Vladislavu Kurakinu un sita tālajā stūrī (1:1). ”Liepāja/Mogo” turpināja uzbrukt, un 77. minūtē pašā vārtu stūrī ar galvu bumbu raidīja Kristaps Grebis (1:2). Pēc zaudētajiem vārtiem tā arī nopietnu spiedienu uz liepājnieku vārtiem nespējām veikt un zaudējām ar 1:2.

Nākamo spēli komanda aizvadīs 30. jūlijā Skonto stadionā pulksten 19:00 pret ”Ventspili”.