Lielisks starts! Latvijas čempionāta pirmajā spēlē ar 2:0 apspēlējām Valmieru! Pa vārtiem guva Romāns Debelko un Antonijs Černomordijs! Svētdien spēle viesos pret “Spartaku”!

2020. gada gatavošanās sezonai bija garākā kluba vēsturē. Vēl marta vidusdaļā “Riga” FC sezonas atklāšanas spēlē viesos bija jāspēlē pret “Valmieru”, bet koronavīrusa straujās izplatības dēļ čempionāta starts tika atlikts.

Interesanti, ka tieši “Valmieras” komandā bija neērtākais pretinieks Virslīgā 2019. gadā. Pret Vidzemes klubu zaudējām astoņus punktus un tikai vienā spēlē izcīnījām uzvaru (1:0). Tas notika pēdējā tikšanās reizē, bet pirms tam tika fiksēts bezvārtu neizšķirts un divi zaudējumi ar minimālu 0:1.

Šovakar rīdzinieki spēli gan iesāka ļoti pārliecinoši un pilnībā kontrolēja notikumus laukumā, pie tam regulāri veidoja reālus vārtu gūšanas momentus. Septītajā minūtē arī tika atklāts spēles rezultāts. “Riga” FC padevās labs uzbrukums pa laukuma vidu, Jakubs Hora izpildīja sitienu no aptuveni 20 metriem, bet bumba atsitās pret vārtu stabu. Mājinieki neapstājās – ātri vien Felipe Brisola nogādāja bumbu pie Vjačeslava Šarpara, kurš sita no distances, bumbu sev priekšā atsita Vladislavs Lazarevs, un no tuvas distances bumbu vārtos raidīja Romāns Debelko – 1:0.

Bumbas kontrolē rīdziniekiem bija liels pārsvars, un arī uzbrukumi veidojās itin veiksmīgi – regulāri spējām atrast brīvās zonas, kā rezultātā vairākas reizes bīstami pietuvojāmies pretinieku vārtiem. “Valmierai” bija divi pusmomenti, taču bez precīziem un bīstamiem sitieniem. Puslaika beigu daļā rīdzinieki atkal spēja veikt lielāku spiedienu uz pretinieku vārtiem, un divas iespējas bija Debelko. Vienā momentā Romāna sitiens tika bloķēts, bet otrā pēc centrējuma no labās malas ukrainis no tuvas distances ar galvu sita pāri vārtiem. Pēc 45 minūtēm 1:0.

Otrā puslaika ievadā valmierieši demonstrēja vēlmi ātri atspēlēties, un iespēja bija Tolu Arokaderam, pēc kura sitiena rīdziniekus glāba Roberts Ozols. 60. minūtē svarīgus vārtus pie šādas spēles gaitas guva Antonijs Černomordijs, kurš ar galvu sita bumbu vārtu stūrī pēc labi izspēlētas standarsituācijas – 2:0. Īsi pēc tam “Valmiera” varēja vienus vārtus atgūt – soda laukumā krita Žoržiņju, portugālis pats izspildīja 11 metru soda sitienu, bet lielisks vārtos bija Ozols. “Valmiera” cīņassparu rādīja līdz pat spēles beigām, taču pārspēt Ozolu tā arī nespēja, un “Riga” FC uzvarēja ar 2:0.

21. jūnijā “Riga” FC aizvadīs nākamo spēli, kad Jūrmalā, Slokas stadionā spēkosies ar vietējo “Spartaku”. Mača sākums pulksten 18:00.