Daniils Turkovs. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Nedēļu pirms SynotTip futbola Virslīgas pirmās spēles ”Riga” FC šodien RTU mākslīgā seguma laukumā aizvadīja pēdējo pārbaudes spēli un ar 1:0 pieveica Lietuvas komandu ”Banga”. Vienīgos vārtus rīdzinieku labā guva uzbrucējs Daniils Turkovs.

Līdz šim starpsezonā galvaspilsētas klubs bija aizvadījis 12 pārbaudes spēles, kurās pārbaudīta virkne potenciālu papildinājumu, gūti skaisti vārti, uzvaras, tāpat izdarīti svarīgi secinājumi pēc piedzīvotiem zaudējumiem. Pārbaudes spēļu maratonam punktu likām šodien RTU stadionā, kur sezonas ievadā aizvadīsim mājas spēles.

Lai arī pārbaudes spēle, mača pirmajā puslaikā Lietuvas ”Banga” futbolisti spēlēja ļoti agresīvi un brīžiem pat asi. Bumbu krietni vairāk kontrolēja rīdzinieki, tāpēc arī pretiniekiem bieži nācās pārkāpt noteikumus. Principā vārtos pirmajā puslaikā Vladislavam Kurakinam darba bija ļoti maz, un arī kopējā aizsardzības līnijas spēlētāju sadarbība bija droša. Puslaika gaitā uzbrukuma smailē lieliskā pozīcijā nonāca Hizirs Apajevs, un lietuviešus glāba tikai veiksme. Pēdējās minūtes pirmajā nogrieznī bija līdzīgas, un pēc 45 minūtēm rezultāta tablo vēstīja neizšķirtu 0:0.

Līdzīgi kā iepriekšējās spēlēs arī šajā cīņā Vladimirs Volčeks otrajā puslaikā veica vairākas spēlētāju maiņas, bet iniciatīvu nevienā brīdī rīdzinieki nezaudēja. Nedaudz gan pietrūka uzbrukuma noslēgumā, kur gribējās redzēt vairāk sitienus pa vārtiem. Ap 75. minūti soda laukumā teicami sev pozīciju izkaroja Daniils Turkovs, noslēgumā izpildot precīzu sitienu vārtu tālajā stūrī. Bez šaubām aizsardzībā mūsējie nospēlēja arī mača galotni un uzvarēja ar minimālu 1:0.

Sezonas ievads ”Riga” paredzēts 11. martā viesos Liepājā, kur spēles sākums pulksten 16:00. Tagad priekšā noslēdzošais sagatavošanās posms, lai jau pirmajā spēlē varētu sasniegt pozitīvu rezultātu.