Spēcīgs komandas raksturs un triumfs Rīgas derbijā! Šovakar Latvijas futbola Virslīgas 25. kārtas spēlē Riga FC ar 2:1 pieveica tiešo konkurenti RFS. Vārti Rožeram un Denisam Rakelam! Trešdien lidojam uz Helsinkiem!

Pret RFS aizvadījām spēli starp diviem mačiem UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas 3. kārtā pret Somijas čempioni Helsinku HJK. Ņemot vērā saspringto grafiku, arī šoreiz galvenajam trenerim Mihailam Koņevam bija jāatrod pareizie risinājumi, lai vairākiem līderiem sniegtu atpūtu, bet tajā pašā laikā laukumā sūtot kaujas spējīgu sastāvu. Pret RFS šosezon bija aizvadītas divas spēles, katrai no komandām izcīnot pa vienai uzvarai (1:3, 2:0).

Mača ievadā nevienai no komandām nebija būtisks pārsvars bumbas kontrolē, tiesa, rīdzinieki tika pie daudzām standarsituācijām un bīstamāk apdraudēja pretinieku vārtu drošību. 13. minūtē radās pirmais patiešām labais vārtu gūšanas moments. Pēc Rožera izpildīta soda sitiena bumbu uz vārtu tālo stūri ar galvu pagarināja Miroslavs Slavovs, bumba nonāca pie Antonija Černomordija, taču viņam sitiens neizdevās.

Turpinajumā ilgāku laiku iespējas gūt vārtus vienībām neradās, bet 32. minūtē pēc piespēles no kreisās malas “Riga” FC aizsardzību apsteidza bijušais lauvu uzbrucējs Darko Lemajičs, noslēgumā raidot bumbu vārtu tīklā (1:0). Pēc zaudētajiem vārtiem aptuveni desmit minūtes bija haoss “Riga” FC sniegumā. Puslaika beigās gan atkal spējām radīt spiedienu uz RFS vārtiem, un otrajā kompensācijas laika minūtē arī gūt vārtus. Deniss Rakels asi piespēlēja bumbu soda laukumā, tai pieskārās mājinieku vārtsargs Kaspars Ikstens, pie bumbas nonāca Rožers un nekavējoties trieca bumbu vārtos – 1:1.

Otrā puslaika sākumdaļā turpinājās līdzīga spēle, taču bez daudz saasinājumiem vārtu tuvumā. RFS bija laba iespēja, kad no soda laukuma robežām sita Alans Siņeļņikovs, bet no vārtu līnijas ar galvu bumbu izsita Elvis Stuglis. “Riga” FC sastāvā uz maiņu ļoti aktīvi spēlē iesaistījās Oļegs Laizāns, kurš 76. minūtē labi piespēlēja Rakelam, un pussargs no 16 metriem spēcīgi sita vārtu tālajā stūrī – 2:1. Mača izskaņā “Riga” FC demonstrēja disciplinētu sniegumu savu vārtu tuvumā un pārliecinoši minimālo uzvaru arī noturēja!

Trešdien lidosiem uz Helsinkiem, kur ceturtdien atbildes spēle Eiropas līgā pret Helsinku HJK!