Hizirs Apajevs. Foto: Jeļizaveta Iļjina (Riga FC)

Latvijas kausa izcīņā veiksmīgi cīnīties turpina “Riga” FC, kas šodien RTU mākslīgā seguma laukumā ceturtdaļfinālā ar 3:0 pieveica 1. līgas komandu BFC “Daugavpils”. Pa vārtiem guva Hizirs Apajevs, Andrejs Kovaļovs un Armands Pētersons. 16. aprīlī Virslīgā spēlēsim pret “Mettu/LU”.

Latvijas kausa izcīņu komanda iesāka vēl pagājušajā gadā, kad 1/8 finālā ar 4:0 apspēlēja ”Staiceles Bebrus” , bet Daugavpils komanda šajā kārtā ar 1:0 pieveica Tukuma futbolistus. Interesanti, ka abas komanda savā starpā tikās arī starpsezonā, kad Ziemas kausa spēlē rīdzinieki uzvarēja ar 3:1. ”Daugavpils” 2016. gadā pameta Latvijas spēcīgāko čempionātu un šogad spēlēs 1. līgā.

Jau ar pirmajām minūtēm ieguvām lielu pārsvaru bumbas kontrolē, un drīz vien no labas pozīcijas tuvajā stūrī sita Oļegs Laizāns, bet vietā bija pretinieku vārtsargs Aleksandrs Vlasovs. Nedaudz vēlāk gar tālo stūri sita Bogdans Vaščuks. 14. minūtē arī pirmie vārti – laba saasinošā piespēle soda laukumā Andrejam Kovaļovam, kurš ātri vārtu priekšā atrada Hiziru Apajevu, un atlika tikai bumbu no pāris metriem iesist tukšos vārtos – 1:0.

”Daugavpils” izteikti spēlēja no aizsardzības un gaidīja iespējas pretuzbrukumos, kuras rīdzinieki viesiem nedeva. Viena standarsituācija pie Roberta Ozola vārtiem bija, taču tas arī viss. Liela burzma tuvu daugavpiliešu vārtiem radīja problēmas ar momentu veidošanu, ko mēģinājām pārvarēt ar ātru saspēli. Vēl dažas iespējas bija, taču nedaudz pietrūka asuma sitienos, bet brīžiem vienkārši meklējām labākus momentus tā vietā, lai izdarītu sitienus, tādējādi pēc 45 minūtēm minimāls 1:0 handikaps.

Otrā puslaika sākuma aktīvais Kovaļovs pats nonāca situācijā soda laukumā un izdarīja precīzu sitienu – līnijtiesnesis bija pacēlis savu karodziņu, bet pēc apspriedes ar galveno  tiesnesi tika pieņemts lēmums vārtus ieskaitīt – 2:0. ”Riga” spiediens bija milzīgs, un daugavpilieši tikai atsitās. 79. minūtē Armands Pētersons no metriem 13 uzreiz no gaisa sita un trāpīja tālajā devītniekā – 3:0. Mača noslēdzošajā daļā arī viesi pāris reizes Ozola vārtiem pietuvojās, taču galarezultātā vienalga droša uzvara ar 3:0.

Latvijas kausa izcīņas pusfinālā divās spēlēs rīdzinieki tiksies ar 2016. gada finālisti Jūrmalas “Spartaku”, bet nākamā spēle 16. aprīlī Latvijas futbola Virslīgā pret ”Mettu/LU”. RTU stadionā spēle sāksies pulksten 16:00.

“Riga” – “Daugavpils” 3:0 (1:0)
Vārti: Apajevs 14′, Kovaļovs 50′, Pētersons 79′
Brīdinājumi: J. Bovins, Skrebels, Vlasovs
Riga: Ozols, Laizāns, Jeņins, Miheličs (Pētersons 73′), Kovaļovs, Černomordijs, Apajevs (Šabala 63′), Belica, Timofejevs, A. Kurakins, Vaščuks (Turkovs 68′)
Daugavpils: Vlasovs, Žaldovskis, Skrebels, Urbāns (Borisovs 87′), Volkovs, D. Litvinskis, D. Ivanovs, J. Bovins, Dubrovskis (Ševčuks 80′), Snarskis, A. Ivanovs