Darko Lemajičs gūst vārtus. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfinālā ”Riga” FC pirmajā puslaikā ieguva 2:0 pārsvaru pret ”Jelgavu”, ko nespēja noturēt, un beigās cīņa nonāca līdz 11 metru sitienu sērijai, kurā lielisks bija Roberts Ozols, un mājinieki iekļuva pusfinālā. Jau sestdien Virslīgā jāspēlē pret ”Liepāju”.

Līdz šim vakaram pret Jelgavas komandu bijām aizvadījuši trīs spēles, visās Virslīgas čempionātā iegūstot trīs punktus. Grūtākā bija pēdējā spēle, kad Kaspars Gorkšs panākumu nodrošināja vien spēles 88. minūtē. Pirms tam mūsējie bija svinējuši uzvaras ar 3:0 un 1:0. Rīdzinieki šovakar varēja spēlēt labākajā sastāvā, tiesa, pieteikumā vēl nebija nesen piesaistīto Dušana Brkoviča un Deivida Adija.

Mača ievadā komandas cīnījās par iniciatīvu. 5. minūtē pozicionāli kļūdījāmies aizsardzībā, kā rezultātā Kevins Kaubers izskrēja vienatnē pret Vladislavu Kurakinu, taču nespēja savaldīt bumbu un pārsita pāri. Piecas minūtes vēlāk ar vairākām asām, īsām piespēlēm mājinieki izraustīja pretinieku aizsardzību, un noslēgumā izcila sitiena pozīcijā nonāca Andrejs Kovaļovs – sitiens tālajā stūrī, bet precīzi darbojās vārtsargs Kaspars Ikstens. Pakāpeniski rīdzinieki ieguva lielāku bumbas kontroli, kas noveda pie pirmajiem gūtajiem vārtiem.

36. minūtē Minori Sato savā stilā teicami soda laukumā iespēlēja Bogdanam Vaščukam, kurš vienā pieskārienā spēlēja gar vārtiem, un jau tukšos vārtos bumbu ietrieca mūsu smailes uzbrucējs Darko Lemajičs. Ar to rīdzinieki neapstājās, un jau minūti vēlāk vēl viena piespēle no kreisās malas, atkal vārtu priekšā Lemajičs, kurš sit bumbu tukšā vārtu stūrī – 2:0. Bija visas iespējas noslēgt pirmo puslaiku ar komfortablu divu vārtu pārsvaru, taču 43. minūtē nesaprašanās savu vārtu tuvumā, kā rezultātā tukšos vārtos bumbu ieripināja Kaubers. Pēc 45 minūtēm rīdziniekiem 2:1 pārsvars.

Otrā puslaika sākumā Jelgavas futbolisti nebaidījās aktīvi doties uz priekšu, un rīdzinieki jau nedaudz vairāk laika pavadīja savā laukuma pusē. Ne līdz galam izdevās izmantot pretuzbrukumu iespējas un bīstamu momentu pie pretinieku vārtiem nebija. 75. minūte jelgavnieku pārsvars beidzās ar gūtiem vārtiem, no vārtu priekšas izceļoties Verneram Apiņam (2:2). Turpinājumā tā pa īstam spēles pavedienu mūsējiem atgūt neizdevās, un jau kompensācijas laikā izcilā pozīcijā izrāvās Artis Jaudzems, kurš, par laimi, aizsita bumbu garām vārtu tālajam stūrim, tādējādi bija jāspēlē papildlaiks.

Papildlaikā pirmajā puslaikā labi sitieni no distances padevās Ērikam Punculam un Oļegam Laizānam – vienā gadījumā bumbu tvēra vārtsargs, otrā bumba lidoja garām tālajam stūrim. Arī otrajās 15 minūtēs rezultāts nemainījās, un Slaviša Stojanovičs uz 11 metru sitieniem vārtos sūtīja Robertu Ozolu. ”Riga” sastāvā precīzi sita Kaspars Gorkšs, Andrejs Kovaļovs, Oļegs Laizāns, kamēr pretinieki divas reizes sita pāri vārtiem un reizi lieliskā stilā glāba Ozols.

Latvijas kausa pusfinālā ”Riga” FC jau gaida Latvijas čempionāta līdervienība Jūrmalas ”Spartaks”. Pusfināls pēc nedēļas, bet nākamais mačs jau sestdien, 16. septembrī, Skonto stadionā pulksten 19:20 pret ”Liepāju”.