Rožers. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Skonto stadionā 3 no 3! Šovakar “Riga” FC Latvijas čempionāta 5. kārtas spēlē ar 3:1 pieveica BFC “Daugavpils”! Vārtus guva Stefans Paničs, Žordans Nkololo un Romāns Debelko! Trešdien savā laukumā spēlēsim ar “Mettu”.

Pagājušajā sezonā pret BFC “Daugavpils” komandu spēlējām ļoti stabili un izcīnījas četras uzvaras. Vēl spilgtāku šo rezultātu padara fakts, ka četros mačos pret “Daugavpili” neielaidām nevienus vārtus – 1:0, 3:0, 4:0, 2:0.

Mača ievadā rīdzinieki ātri ieguva lielu teritoriālo pārsvaru, un 7. minūtē Felipem Brisolam bija laba iespēja atklāt spēles rezultātu, bet sitiens neizdevās, un Ivans Dubodelovs viegli tika galā ar šo situāciju. Izturējuši sākuma spiedienu, “Daugavpils” futbolisti varēja justies nedaudz mierīgāk, jo vairs tik regulāri bīstami momenti neveidojās. Diemžēl jau puslaika vidū bijām spiesti veikt piespiedu maiņu, jo savainojuma dēļ spēli nevarēja turpināt Antonijs Černomordijs, kā rezultātā centra aizsardzības zonā pozīciju ieņēma Stefans Paničs, un vidējā līnijā laukumā devās Marko Džurišičs. Jāsaka, ka turpinājumā ļoti bīstamu momentu vairs nebija, un pirmais puslaiks noslēdzās ar bezvārtu neizšķirts – 0:0.

Ar lielu sparu sākām otro puslaiku, un rezultātu sasniedzām 51. minūtē, kad pēc Jakuba Horas centrējuma no vārtu priekšas precīzi sita komandas kapteinis Stefans Paničs – 1:0! Drīz vien laba iespēja bija arī Kulem Mbombo, kurš sita ar galvu no tuvas distances, taču bumba atsitās pret vārtu pārliktni. Rīdzinieki turpināja aktīvi veidot savus uzbrukumus, un 74. minūtē pirmos vārtus šosezon guva Žordans Nkololo, kurš saņēma bumbu kreisajā malā, veica kustību uz laukuma centru un pēc tam skaisti iegrieza bumbu vārtu tālajā stūrī – 2:0!

Rīdzinieki pie šāda rezultāta negrasījās apstāties. 84. minūtē pēc Nkololo piespēles lielisks reids līdz pat soda laukumam padevās Romānam Debelko, kuru no kājām notrieca Viktors Litvinskis. Pats Romāns ņēma bumbu, izpildīja 11 metru soda sitienu un izdarīja to pārliecinoši – 3:0! Spēles beigas rīdzinieki gan aizvadīja vāji. Ja vienā no epizodēm Roberts Ozols komandu glāba, tad kompensācijas laika trešajā minūtē pēc pašu kļūdas iespēju sagaidīja Kirils Makejevs, kurš precīzi sita ar galvu. Galarezultātā uzvara ar 3:1!

Nākamā spēle “Riga” FC jau trešdien, 8. jūlijā, Skonto stadionā Rīgā, kur uzņemsim “Mettas” futbolistus! Paldies visiem par atbalstu šovakar un tiekamies trešdien!

“Riga” – “Daugavpils” 3:1 (0:0)
Vārti: Paničs 51′, Nkololo 74, Debelko 84′ (11m) – Makejevs 90’+3
Brīdinājumi: Rugins – Cucurs, Litvinskis, Kovaļovs
Riga: Ozols, Fjodorovs, Černomordijs (Džurišičs 34′), Prenga, Rugins, Paničs, Brizola, Šapars, Rožers, Pētersons (Nkololo 46′), Kulē (Debelko 82′).
Daugavpils: Dubodelovs, Cucurs, Litvinskis, Akintola, Iļins (Adžetijs 82′), Kovaļovs, Ivanovs (Makijevs 77′), Nagamatsu, Ķiršs (Raščevskis 87′), Ofors, Ņečiporenko.
Galvenais tiesnesis: Jevgenijs Keziks