Andris Treimanis noraida Oļegu Laizānu. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Šovakar Arkādijas stadionā Latvijas futbola Virslīgas 19. kārtas ietvaros ”Riga” FC galvaspilsētas derbijā pret RFS nespēja izmantot daudzās vārtu gūšanas iespējas un otrajā puslaikā nenoturēja minimālu 1:0 pārsvaru, galarezultātā spēlējot neizšķirti 1:1. 25. augustā brauksim uz Jelgavu.

Pret RFS komandu šajā sezonā līdz šim vakaram bijām aizvadījuši divas spēles, abās izcīnot uzvaras – 1:0 Hanzas vidusskolas laukumā un 3:0 panākums Skonto stadionā. Mūsējiem šajā reizē bija jāiztiek bez Artūra Zjuzina un Romāna Mickeviča palīdzības, kamēr pretiniekiem nebija Eduarda Višņakova, Daniila Ulimbaševa un Milana Saviča.

RFS labāk iesāk spēli, un jau otrajā minūtē Aleksandrs Solovjovs nonāca lieliskā sitiena pozīcijā, taču lieliski Vladislavam Kurakinam palīdzēja aizsargs Oļegs Timofejevs, un kopīgiem spēkiem noturējām savus vārtus neskartus. Turpinājumā spēle izlīdzinājās, un momenti veidojās arī pie RFS vārtiem, taču brīžiem šķita, ka vēlamies izspēlēt momentu līdz tukšiem vārtiem, lai gan bija iespējams sist pa vārtiem. RFS itin labi padevās centrējumi soda laukumā, kur ne līdz galam spējām neitralizēt pretinieku augumā raženos futbolistus.

Par laimi, savas iespējas RFS izmantot nespēja, un 40. minūtē mūsējie atbildēja ar filigrāni izspēlētu momentu – vairāku futbolistu uzmanību piesaistīja Minori Sato, kurš mirkli vēlāk piespēlēja soda laukumā kustībā esošajam Ērikam Punculam, un uzbrucējs ar precīzu sitienu tālajā stūrī arī atklāja spēles rezultātu – 1:0. Puslaika izskaņu aizvadījām droši un 45 minūtes noslēdzām ar minimālu pārsvaru.

Otrā puslaika sākumā teicama iespēja bija Bogdanam Vaščukam, bet viņš soda laukumā pēc Andreja Kovaļova piespēles nolēma nesist pa vārtiem, tā vietā izvēloties piespēlēt, kur neviena no partneriem nebija. Pretinieki vairākas reizes netika galā ar Vaščuku, kurš 60. minūtē arī izskrēja vienatnē pret vārtsargu, taču atkal ilgi domāja, mēģināja apspēlēt vārtsargu, taču tas neizdevās, un Daniils Sizko bumbu ieguva savā īpašumā.

RFS vairāk spēlēja ar bumbu, bet mūsējie ļoti labi veidoja pretuzbrukumus, ar kuriem mājinieki galā netika, lielākoties tos apturot ar noteikumu pārkāpumiem. 77. minūtē galvenais tiesnesis Andris Treimanis otro dzelteno kartīti piešķīra Oļegam Laizānam, kā rezultātā palikām mazākumā. Trīs minūtes vēlāk pēc asas piespēles soda laukumā Roberts Uldriķis panāca 1:1…

25. augustā otro reizi sezonā rīdzinieki viesosies Zemgales Olimpiskajā centrā (ZOC), kur spēles sākums pret Jelgavas futbolistiem paredzēts pulksten 18:00.