Bogdans Vaščuks un Renārs Rode. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Latvijas futbola Virslīgas 5. kārtas spēlē Rīgā, Hanzas vidusskolas mākslīgā seguma laukumā rakstura uzvaru un patiesi svarīgus trīs punktus izcīnīja “Riga” FC, kas derbijā ar 1:0 pieveica RFS. Vienīgos vārtus 75. minūtē iesita Bogdans Vaščuks.

Pagājušajā sezonā ”Riga” pret RFS trīs reizes spēlēja neizšķirti, bet vienreiz uzvarēja, tādējādi savstarpējās spēlēs iegūstot pozitīvu bilanci. Sezonas ievadā pirmajās četrās spēlēs mūsējie bija iekrājuši piecus punktus, atrodoties tikai sestajā pozīcijā, bet pretiniekiem pirms 5. kārtas spēlēm bija par diviem punktiem vairāk. Jāpiemin, ka šī bija pirmā spēle pēc šķiršanās no galvenā trenera Vladimira Volčeka.

Mača ievadā laukumā abas vienības darbojās visai piesardzīgi. RFS daudz kontrolēja bumbu savā laukuma pusē, mēģinot mūsējos izvilkt no savas laukuma puses. 25. minūtē kreisajā malā bumbu saņēma Hizirs Apajevs, ar strauju kustību virzījās uz vidu un izpildīja labu sitienu zem vārtu pārliktņa, tomēr bumbu atsita vārtsargs Germans Māliņš. Puslaika otrā daļa aizritēja bez bīstamiem momentiem, un pēc nospēlētām 45 minūtēm tablo vēstīja visai loģisku bezvārtu neizšķirtu 0:0.

Uzreiz otrā puslaika ievadā Daniila Turkova vietā laukumā devās Valērijs Šabala, bet pirmais moments bija mājiniekiem, kad labā pozīcijā bumbu saņēma Roberts Uldriķis – varonīgi bumbu atvairīja Vladislavs Kurakins. Pakāpeniski mūsējie atspieda spēli no saviem vārtiem un uzbruka vairāk nekā pretinieki. Daudz bija centrējumu soda laukumā, taču pietrūka sitienu pa vārtiem. 75. minūtē lielisks pretuzbrukums, kura noslēgumā Valērijs Šabala paripināja bumbu Bogdanam Vaščukam – precīzs sitiens vārtu apakšējā stūrī un 1:0. Noslēdzošajā daļā bija vajadzīgs spēcīgs komandas raksturs un izturība, ko puiši arī nodemonstrēja, izcīnot panākumu ar 1:0.

Nākamo maču rīdzinieki aizvadīs 26. aprīlī RTU stadionā Latvijas kausa izcīņas pusfināla ietvaros pret Jūrmalas ”Spartaku”. Mača sākums pulksten 18:00.

Vārti: Vaščuks 75′

RFS: Māliņš, Šergelašvilli, Isajevs, Uldriķis, Koveļs (Savaļnieks 75′), Ulimbaševs, Rode, Višņakovs (Šadčins 87′), Solovjovs, Ndžī, Fertovs
Riga FC: V.Kurakins, A.Kurakins, Belica, Černomordijs, Litvinskis, Jeņins (Vaščuks 65′),  Laizāns, Miheličs, Pētersons (Kovaļovs 76′), Apajevs, Turkovs (Šabala 46′)