Oļegs Timofejevs. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Skonto hallē Rīgā šodien aizvadījām pirmo pārbaudes spēli Ziemas kausa ietvaros. Pa vārtiem ”Riga” labā guva Oļegs Timofejevs, Valērijs Šabala un Daniils Turkovs, nodrošinot komandai 3:1 uzvaru pret BFC ”Daugavpils”. Ziemas kausā nākamā spēle 13. februārī pret Igaunijas ”Nomme Kalju”.

Pēc treniņnometnes Dubaijā ”Riga FC” futbolistiem cīņa pret daugavpiliešiem bija pirmā pārbaudes spēle uz mākslīgā seguma laukuma. Vakar treneris Kristaps Blanks atzīmēja, ka futbolisti vēl pierod pie seguma, bet tuvākajā laikā visam jābūt pilnīgā kārtībā. Īpašu noskaņu spēlei piešķīra fakts, ka pret ”Daugavpili” spēlēsim Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfinālā.

Jau spēles sākumā ieguvām pārsvaru bumbas kontrolē un izveidojām pāris labus momentus, Valērijam Šabalam 15. minūtē pēc Kaspara Gorkša piespēles arī gūstot vārtus, tiesa, tiesnesis fiksēja aizmuguri. Daugavpilieši izteikti spēlēja no aizsardzības, tomēr 25. minūtē nesliktā pozīcijā soda laukumā ierāvās Oļegs Timofejevs – spēcīgs sitiens vārtu tālajā devītniekā – 1:0! Ilgi nebija jāgaida arī līdz nākamajiem vārtiem – pēc stūra sitiena izveidojās haoss pretinieku soda laukumā, un Valērijs Šabala bezbailīgi devās cīņā un ar galvu iebakstīja bumbu vārtu tīklā (2:0).

Dažas minūtes vēlāk pēc labas bumbas kustības sitiena pozīcijā nonāca Šabala, kurš sita pāri vārtiem. Puslaika otrajā daļā ”Daugavpils” diezgan reti tika pie bumbas, taču spēja veidot lielu burzmu savu vārtu tuvumā, tādējādi bija problēmas tikt līdz sitieniem. Pēc 45 minūtēm tablo vēstīja 2:0, un otrajā puslaikā komandas galvenais treneris Vladimirs Volčeks uzreiz veica vairākas spēlētāju maiņas.

Otrā puslaika ievadā labu iespēju sagaidīja Daniils Turkovs, kurš no metriem 13 sita ar kreiso kāju, bet trāpīja pa vārtu pārliktni. Jāpiemin, ka otrajā nogrieznī izmēģinājām citu shēmu, spēlējot ar trim centra aizsargiem. Puslaika vidusdaļā tehniski sarežģītu sitienu izpildīja Oļegs Laizāns, un bumba lidoja nedaudz virs vārtu pārliktņa. Diemžēl 70. minūtē neveiksmīgi spēlējām savu vārtu tuvumā, un Robertu Ozolu pārspēja Ričards Žaldovskis (2:1). 86. minūtē Turkovs tomēr vārtus guva, kad raidīja bumbu vārtos no dažiem metriem – 3:1! Pirmā uzvara arī Ziemas kausā!

Ziemas kausā nākamā spēle 13. februārī pret Igaunijas ”Nomme Kalju”. Mača sākums Skonto hallē pulksten 13:30.