„Lauvas” turpina veidot komandas kodolu jaunai sezonai. Nesen tika noslēgts līgums ar Latvijas izlases aizsargu Antonu Kurakinu, kurš bijis brīvā aģenta statusā. Nedaudz vēlāk piedāvājumu pagarināt sadarbību līdz 2018. gada noslēgumam saņēma un apstiprināja cits aizsardzības līnijas spēlētājs Oļegs Timofejevs. Pāris dienas pēc notikuma mēs uzaicinājām vienu no vadošajiem komandas spēlētājiem uz nelielu sarunu.

Oļegs Timofejevs vēl uz diviem gadiem pagarina līgumu ar klubu.

Oļegs Timofejevs vēl uz diviem gadiem pagarina līgumu ar klubu.

– Oļeg, apsveicam ar līguma pagarināšanu. Kādas sajūtas?

– Viss ir lieliski! Tikai pozitīvas emocijas, protams. Jūtu, ka komanda un organizācija kopumā progresē. Klubs izvirza sev augstus mērķus. Līdz ar to varu teikt, ka tas bija diezgan viegls lēmums un ilgi domāt nevajadzēja. Jau iepriekš noskaņoju sevi, ka tikko sekos piedāvājums mana atbilde būs „Jā!”. Es un ģimene Rīgā jūtas komfortabli. Var teikt , tā bija ļoti dabiska izvēle.

– Sezonas gaitā komanda zaudēja daudz punktu tieši spēļu izskaņā. Kāds ir tavs izskaidrojums?

– Mums ir jauna komanda. Pavisam maz cilvēku, kuri iepriekš spēlēja kopā. Līdz ar to brīžiem laukumā pietrūkst saprašanas. Turklāt sastāvs stipri mainījās jau sezonas gaitā un tas arī iespaidoja sniegumu. Taču kāpēc katru reizi iekritām tieši spēles izskaņā grūti izskaidrot. Pats sev uzdodu šo jautājumu visu laiku. Ja pamēģināt saskaitīt visus punktus, kurus mēs izsējām tādā veidā… Tagad būtu tuvu cīņai par medaļām, nevis par piekto-sesto vietu.

– Kā šīs neveiksmes ietekmē komandas gaisotni?

– Protams, ka visi pārdzīvo. Pēc tādām spēlēm divkārši nepatīkamas sajūtas. Taču neatceros gadījumu, ka mēs būtu aizvainojuši viens otru vai kādā citā veidā kārtojuši attiecības.

– „Riga FC” rindās tu spēlē ar 32. numuru. Šim skaitlim ir kāda īpaša nozīme?

– Man patīk skaitlis 5. Iepriekš vienmēr spēlēju ar šo numuru. Kad pārgāju uz „Ventspils” izrādījās, ka tas ir aizņemts. Nolēmu paņemt 32: trīs un divi, kas summējas un veido manējo piecinieku. Ar šo numuru es kopā ar „Ventspils” divreiz kļuvu par Latvijas čempionu. Pērn „Skonto” komandā paņēmu 2. numuru. Pievienojoties „Riga FC” nolēmu, kā tik ambiciozā klubā jāspēlē ar sev laimīgo 32. numuru.

– Futbola laukumā tevi izceļ liels darba apjoms, regulāras pieslēgšanās uzbrukumiem, vēlme apdraudēt pretinieka vārtus. Tādam arī jābūt modernajam malējam aizsargam?

– Jā, tagad malējais aizsargs vairs nevar koncentrēties tikai uz darbībām savu vārtu tuvumā. Vairs nav brīnums, kad uzbrukumam pieslēdzas pat centrālie aizsargi. Turklāt, mūsu komanda cenšas spēlēt uzbrūkošu futbolu. Mums patīk ilgi kontrolēt un izspēlēt bumbu, pieslēgt aizsargus. Man personīgi tuvs sirdij šāds futbols un varu atklāti teikt, ka tas bija vel viens svarīgs iemesls lai pagarināt līgumu.

– Euro’16 kvalifikācijas kārtas laikā tevi regulāri izsauca uz Latvijas valstsvienību. Kas nepieciešams lai tagad atgrieztos izlases apritē?

– Protams, ļoti gribas atgriezties izlasē un uzspēlēt pret augstāka līmeņa izlasēm. Kas nepieciešams? Patiesībā atbilde ir banāla: katrā nākamajā spēlē ar savu sniegumu pieradīt, ka esi atbilstošs izlases līmenim.

E-pasts: info@rigafc.lv                                  Fakss: +371 67869000

 

Riga Football Club ©2020

Log in with your credentials

Forgot your details?