”Riga” FC šovakar Latvijas futbola Virslīgas 12. kārtas spēlē guva jau trešo uzvaru pēc kārtas ar rezultātu 1:0, šoreiz pieveicot ”Ventspils” futbolistus. Vienīgos vārtus mūsu komandas labā guva Elvis Stuglis, kurš otrajā puslaikā laukumā devās uz maiņu. Jau 26. jūnijā nākamā spēle Skonto stadionā.

Ar Ventspils pirmā apļa spēle bija viena no mūsu vājākajām sezonā, kad uzbrukumā ļoti maz kas sanāca, ielaidām vārtus pašā sākumā un piekāpāmies ar rezultātu 0:1. Pirms šīvakara spēles turnīra tabulā ventspilnieki ar 22 punktiem atradās dalītā trešajā vietā, kamēr rīdziniekiem par diviem punktiem mazāk un piektā pozīcija. Pirmo reizi pamatsastāvā Virslīgas spēlē tieši pret Kurzemes komandu devās 19 gadus vecais Kristers Čudars.

Jau spēles sākumā bumbas kontroli savā īpašumā ieguva pretinieki, kuru sastāvā īpaši aktīvi bija leģionāri Tosins Aijeguns un Adeleke Akinjemi, kuram arī drīz vien bija izcila iespēja, kad uzbrucējs tika garām Robertam Ozolam, bet pēc tam nespēja trāpīt jau praktiski tukšos vārtos. Arī pēc tam bīstamākas situācijas veidojās pie mājinieku vārtiem, un 31. minūtē standarsituāciju bīstami izpildīja Eduards Tīdenbergs, bet, par laimi, bumba atsitās pret vārtu pārliktni.

Tīdenbergs puslaika gaitā vēl divas reizes draudīgi sita no distances – vienā reizē bumba lidoja garām vārtiem, bet otrajā gadījumā lieliski vārtos spēlēja Ozols, skaistā lēcienā bumbu atvairot. Rīdziniekiem uzbrukumā bija lielas problēmas, pietrūka precīzu saasinošo piespēļu, un vienīgais moments izveidojās pašās puslaika beigās – centrējums soda laukumā, taču no lielas burzmas neprecīzs sitiens. Jāsaka, ka 0:0 rezultāts pēc 45 minūtēm bija tāds, par kuru varējām būt priecīgi, jo ventspilniekiem pirmajā puslaikā kopumā bija visai liels pārsvars.

Otrā puslaika sākumā ”Ventspils” turpināja kontrolēt bumbu, taču sava soda laukumā ”Riga” FC spēlēja uzmanīgi, disciplinēti, un pārliecību spēlētājiem deva arī pārliecinošā vārtsarga Ozola spēle. 59. minūtē veicām divas spēlētāju maiņas – Čudara un Valērija Fedorčuka vietā laukumā vidusdaļā devās Elvis Stuglis un Ivans Jeņins. Ar pacietību arī sagaidījām savu iespēju – 70. minūtē izspēlējām standarsituāciju, Jeņins centrēja soda laukumā, bumba veiksmīgi nonāca pie Stugļa, un viņš precīzi raidīja to pašā vārtu stūrī (1:0). Praktiski uzreiz pēc tam izveidojām vēl vienu momentu, bet Darko Lemajiča sitienu atvairīja Vitālijs Meļņičenko. Izskaņā ”Ventspils” vairāk spēlēja ar bumbu, taču kopīgiem spēkiem minimālo pārsvaru noturējām un svinējām ļoti svarīgu uzvaru ar 1:0.

Jau 26. jūnijā ”Riga” FC aizvadīs nākamo spēli, kad atkal spēlēs Skonto stadionā, šoreiz uzņemot pēdējo divu gadu čempioni Jūrmalas ”Spartaku”. Spēles sākums pulksten 19:00!