Slaviša Stojanovičs. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Pēc aizvadītās nometnes Pērnavā komandai trešdiena bija brīva, bet tagad jau otro dienu Skonto stadionā ”Riga” FC aizvada aktīvus treniņus. Galvenais treneris Slaviša Stojanovičs pozitīvi vērtēja nedēļu nedēļā, bet atzīmēja, ka tikai spēles parādīs, vai esam kļuvuši labāki. 

”Pērnavā izdarījām visu, kas bija mūsu plānos. Tika nodrošināti ļoti labi apstākļi. Spēlētājiem bija patiešām grūti, bet viņi ar to tika galā itin labi. Smagi strādājām! Tas, ko es redzu no malas, ka komanda sāk demonstrēt vairākas labas lietas. Trenējāmies divas reizes dienās, kas nebija viegli. Esmu priecīgs par to, kā spēlētāji reaģēja uz manām prasībām,” par nedēļu Pērnavā stāsta Stojanovičs.

Treneris pastāstīja sīkāk par to, kādi bija treniņi: ”Tie bija augstas intensitātes treniņi. Bija arī uzsvars uz vairākām taktiskām niansēm. Treniņi divreiz dienā nav viegli. Tas, ko izdarījām tagad, parasti dara pirms sezonas. Strādājām pie fiziskās sagatavotības, taču to visu darījām ar bumbām. Bija arī tādi kā relaksējošie treniņi pie jūras, bet, kad aktīvi strādā smiltīs 70 minūtes, tas dod savu pienesumu.”

”Šāda treniņnometne vienmēr ir noderīga, jo spēlētāji savā starpā var izveidot labākas attiecības. Esam visi kopā, ēdam pie viena galda, vienādu ēdienu, kas ir pareizākais konkrētajā brīdī. Kad spēlētāji ir mājās, tu nevar zināt ēd viņi vai neēd, ēd divreiz vai trīsreiz dienā, mostas astoņos no rīta vai divpadsmitos. Te tomēr ir laba kontrole. Ir ļoti pozitīvi, ka izlēmām par labu šādai nometnei.

Tas, vai esam kļuvuši labāki, būs redzams spēlēs. Viena lieta ir, kas izskatās no malas teorētiski, bet kaut kas cits ir jau visu šo sniegumu parādīt laukumā. Pērnavā ir labi laukumi. Principā tur ir viss, ko treneris var vēlēties. Nekas īpašs, bet visas vajadzīgās lietas bija pieejamas. Viss ir vienuviet.”

Slavisā klātienē apmeklēja Latvijas izlases spēli Skonto stadionā pret Šveici un varēja teikt pozitīvus vārdus par ”Riga” FC spēlētāju sniegumu: ”Jā, redzēju spēli! Laizāns nodemonstrēja ļoti labu sniegumu. Arī Kaspars [Gorkšs] abās spēlēs bija labā līmenī. Diemžēl nav izcīnītu punktu, bet novēlu Latvijas izlasei veiksmi nākamajos mačos. Domāju, ka šajās divās spēlēs Latvijai pietrūka veiksmes. Bija tāds atvērts futbols, dīvaini ielaisti vārti, īpaši pirmie vārti pret Šveici. Latvijai bija jāspēlē pret kvalitatīvām komandām, zinu gan Šveici, gan Ungāriju. Bija patīkami redzēt pilnu Skonto stadionu!”

Īss komentārs par spēli pret ”FCI Tallinn” (1:1): ”Grūta spēle. Tiesnesis ne līdz galam spēja kontrolēt spēli, kā rezultātā mums ir viens nepatīkams savainojums. Šajā spēlē gribēju redzēt lietas, pie kurām strādājām treniņos Pērnavā. Dažreiz tas izdevās patiešām labi, esmu apmierināts ar to, ko redzēju. Neizmantojām pāris labas iespējas. Pārbaudījām arī futbolistus, kas klubā ir nesen ieradušies. Tāpat iespēja bija jaunajiem futbolistiem.”

Nākamo spēli ”Riga” FC aizvadīs 13. septembrī Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfinālā Skonto stadionā pulksten 19:00 pret ”Jelgavu”.

 

E-pasts: [email protected]                                  Fakss: +371 67869000

 

Riga Football Club ©2020

Log in with your credentials

Forgot your details?