Slaviša Stojanovičs. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

”Riga” FC galvenais treneris Slaviša Stojanovičs pēc piedzīvotā zaudējuma Rīgas derbijā pret RFS (0:1) neslēpa lielo vilšanos par to, ka praktiski visu spēli bija jāspēlē mazākumā, bet piebilda, ka arī šādā situācijā mūsu komanda nebija ne ar ko sliktāka, taču nespēja izmantot savas iespējas. 

Slaviša Stojanovičs, ”Riga” FC galvenais treneris: “Apsveicu pretiniekus ar uzvaru. Viņi vienkārši savāca to, kas viņiem bija nolikts uz paplātes. Šajā vienā epizodē viņi nodemonstrēja labu koncentrēšanos un guva vārtus. Mums arī bija labas iespējas soda laukumā, varējām iesist. Bija grūti 80 minūtes spēlēs bez viena futbolista. Es arī vēlos apsveikt savu komandu, jo mēs pat mazākumā bijām vienā līmenī ar pretiniekiem. Atkal parādījām, ka, iespējams, šobrīd spēlējam labāko futbolu visā līgā.

Nebijām pelnījuši zaudēt šo spēli. Cīnījāmies, mums bija iespējas, bet apstākļi laukumā nebija vienādi. Nekad nerunāju par šādām lietām, bet tagad man tas ir jāpasaka – varbūt mēs esam tā komanda, kurai ir parādītas visvairāk sarkanās kartītes. Atkal līdzīgs scenārijs kā manā pirmajā spēlē pret RFS. Nav stāsts par to, ka viņi uzvarēja, RFS paņēma to, par ko cīnījās. Bet apstākļi laukumā abām komandām nebija vienādi – ne pirmajā, ne otrajā spēlē. Cerības uz titulu vairs nav, tagad ir jācīnās par vietu Eirokausos. Ar parādīto spēli esam pelnījuši tur būt, bet redzēsim, kas notiks pēc nedēļas. Biju satraucies pirms šīs spēles, tāpat esmu satraucies pirms nākamās spēles, un uztraukums nav manu spēlētāju dēļ…”

Domāju, ka tas ir tikai normāli, ja vēlamies vienādus apstākļus laukumā. Diemžēl šovakar tā nebija. Kā jau teicu, RFS bija koncentrējusies pie savām iespējām un guva vārtus. Ar vieniem vārtiem pietika, mēs nebijām pietiekami koncentrējušies soda laukumā. Mums bija grūti šajā situācijā. Dažreiz viens spēlētājs mazāk piešķir lielāku motivāciju, bet, kad pretiniekos arī ir motivācijas pilna komanda…RFS šī bija pēdējā iespēja. Ja mēs viņus uzvarētu, pat teorētiski RFS vairs mūs noķert nevarētu. Tāpēc es biju satraucies pirms spēles. Tagad esam tuvu. Varam noslēgt čempionātu otrajā vietā, bet varam palikt arī piektie. Beigās redzēsim, kur būsim.”

Andrejs Kaļiņins, RFS galvenais treneris: “Pirmkārt, gribu apsveikt savu komandu, līdzjutējus, kluba vadību ar svarīgu uzvaru. Manuprāt, bija brīnišķīgs futbols. Intensīva cīņa, emocijas, labi, ka viss izvērtās mums par labu. Protams, ka noraidījums ietekmēja spēli. Ar līdzīgu pretinieku vairākums vienmēr dod pārsvaru. Mēs to izmantojām. Pēc vārtiem nespēju futbolistiem iestāstīt, ka nevajag nosēsties zemāk un ir jāspēlē augstāk. Malači, ka izturēja. Pret ”Riga” vienmēr ir nervozas spēles. Divu gadu laikā šī bija svarīgākā spēle. Mēs esam priecīgi, ka izdevās uzvarēt.”

Nākamo spēli ”Riga” FC aizvadīs 28. oktobrī pulksten 14:00 Skonto stadionā pret ”Jelgavu”. Tā arī būs sezonas pēdējā spēle.

 

E-pasts: info@rigafc.lv                                  Fakss: +371 67869000

 

Riga Football Club ©2020

Log in with your credentials

Forgot your details?