Slaviša Stojanovičs. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Piedāvājām Jums ”Riga” FC galvenā trenera Slavišas Stojanoviča un ”Ventspils” galvenā trenera Pola Ašvorta komentārus pēc rīdzinieku izcīnītās uzvaras viesos ar rezultātu 2:0.

Slaviša Stojanovičs, ”Riga” FC galvenais treneris: ”Man ir visdažādākās emocijas pēc patiešām sarežģītas spēles pret labu pretinieku, organizētu komandu ar tehniski spēcīgiem, ātriem futbolistiem. Neiesākām spēli, kā to vēlējāmies – pirmās 20 minūtes mums bija grūtas aizsardzībā, mājinieki neizmantoja divas vai trīs iespējas. Kādā situācijā bijām veiksmīgi, jau citā momentā spējām bloķēt sitienus. Pēc tam spējām iegūt spēles kontroli.

Guvām vārtus pirmajā puslaikā, otrajā puslaikā iesitām īstajā brīdī, bet pēc sarkanās kartītes viņi piespieda mūs tuvāk pie vārtiem, vajadzēja noturēt 2:0 pārsvaru. Puiši cīnījās līdz pat beigām, varu apsveikt savu komandu par lielisku cīņassparu un disciplīnu. Protams, šie trīs punkti mums nozīmē ļoti daudz.”

”Vaščuka sniegums? Šoreiz viņš spēlēja nedaudz citā pozīcijā. Katrā spēlē viņš ir labā formā, katrā viņam ir iespējas. Citreiz izdodas iesist, citreiz – nē. Tagad viņam izdevās gūt divus vārtus ar kreiso kāju, kas nav viņa stiprā puse. Viņš cenšas, atdot no sevis visu, kas ir, tāpēc bija pelnījis šos divus vārtus. Ar nelielu veiksmes palīdzību varēja iesist arī trīs. Esmu priecīgs par viņu,” piebilst Slaviša.

Pols Ašvorts, ”Ventspils” galvenais treneris: ”Apsveicu ”Riga” treneri ar izcīnīto uzvaru. No visām komandām, pret kurām esam spēlējuši, ”Riga” izskatījās vislabāk, vislabāk organizētā komanda un pret viņiem bija visgrūtāk spēlēt. Zināju, ka ir sarežģīts brīdis, kad pret rīdziniekiem spēlēt. Jā, fiziski viņiem bija grūti, spēlējot divas reizes pa 120 minūtēm kausa izcīņā, taču psiholoģiski…Viņi uzvarēja visas četras spēles. Pārliecība un ticība. Viņi ticēja, ka uzvarēs šo spēli, un tas arī notika.”

”Man nav pretenziju pret savu spēlētāju sniegumu. Kā jau treneris teica, mums bija patiešām labas iespējas pirmajās 20 minūtēs. Ja spētu iesist pirmie, tas visu mainītu. Man nav neviena, ko vainot. Esmu pozīcijā, kurā izvēlos sastāvu, motivēju spēlētājus. Kad komanda zaudē, tad treneris ir vainīgs. Kad komanda uzvar, tad spēlētāji ir tie, kas visu izdarīja lieliski. Tāds ir treneru darbs. Es to pieņemu!” turpināja Pols.

30. septembrī ”Riga” FC aizvadīs Latvijas futbola Virslīgas 24. kārtas spēli pret Jūrmalas ”Spartaku”. Mača sākums Skonto stadionā paredzēts pulksten 19:20.