Slaviša Stojanovičs. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

”Riga” FC galvenā trenera Slavišas Stojanoviča un Jūrmalas ”Spartaka” galvenā trenera Valda Urbona komentāri pēc Latvijas kausa izcīņas pusfināla spēles, kurā ”Riga” FC izcīnīja uzvaru papildlaikā ar rezultātu 2:1.

Slaviša Stojanovičs, ”Riga” FC galvenais treneris: ”Mums šī bija ļoti grūta spēle – gan fiziski, gan emocionāli. Spēlējām pret komandu, kas ir pirmajā vietā līgā, sastāvā esot vairākiem individuāli ļoti spēcīgiem futbolistiem. Laukumā bija atklāts futbols, abas komandas vēlējās uzvarēt. Kausa mačs, kurā nav otras iespējas. Abām vienībām bija iespējas, un spēle varēja aiziet jebkurā virzienā. Redzēju, ka mūsu komandā vairāki spēlētāji ir patiešām noguruši. ”Spartakam” izdevās laba periods, kad viņi spēja mūs piespiest pie vārtiem.

Nedaudz zaudējām koncentrēšanos pie standarsituācijas pēdējā sekundē. Tā notiek – kādreiz gūsti vārtus, bet citā vakarā ielaid izskaņā. Mums šobrīd ir ļoti grūts posms. Atkal jauna spēle svētdien. Kad ierados komandā, problēmas bija tieši ar fizisko sagatavotību. Mēģinājām strādāt pie tā, arī pie taktiskas, tajā pašā laikā bija jāizcīna punkti. Nav viegli to visu darīt vienlaicīgi. Progresējam! Trīs sarežģītas spēles aizvadītas pret labākajām čempionāta komandām. Tas nav viegli. Septiņās dienās divreiz spēlējām 120 minūtes. Tagad ir jābūt gudriem, lemjot, kā turpmāk strādāt.”

Pēc izcīnītās uzvaras Slaviša uzslavēja visu komandu: “Varu tikai izteikt komplimentus futbolistiem par parādīto raksturu. Cīņasspars, ticība līdz beigām – tas ir svarīgi katrā spēlē. Domāju, ka katrs treneris būtu laimīgs, ja viņam komandā būtu šādi futbolisti.”

Valds Urbons, Jūrmalas ”Spartaka” galvenais treneris: ”Gribu apsveikt “Riga” FC ar iekļūšanu finālā un novēlēt veiksmi tajā. Pirmās 15 minūtes man likās, ka spēlējām pret Mančestras ”City”, jo izjutām spiedienu, standarsituācijas…Bija ļoti grūti. Izturējām, pēc tam izlīdzinājām spēli, atradām arī savus momentus, sākām kontrolēt spēli. Otrajā puslaikā mums bija iniciatīva un bumbu, bet jau puslaika pārtraukumā atzīmēju, ka jāuzmanās no standarsituācijām. Pirmkārt, jau neveidot tādas iespējas pretiniekiem, taču tas neizdevās – Gorkšs iesita ļoti labus vārtus ar galvu.

Ar maiņām mēģinājām izlīdzināt spēli, esmu ļoti priecīgs, kā pēdējā sekundē tas izdevās. Papildlaikā viss bija mūsu pašu rokās. Kādā brīdī zaudējām uzmanību un momentā mūs par to sodīja. Nedaudz pietrūka kāds moments, lai atspēlētos. Neizturējām. Žēl, jo papildlaikā tomēr mēs kontrolējām spēli. Mēs gatavosimies tālāk, atlikušas sešas spēles līdz čempionāta beigām. Gribu pateikties spēlētājiem par sapratni, raksturu. Atjaunosimies, labosim kļūdas. Domāju, ka svētdien būs gatavi turpināt cīņu par pirmo vietu.”

24. augustā ”Riga” FC aizvadīs nākamo spēli, Latvijas futbola Virslīgas 23. kārtas ietvaros tiekoties ar ”Ventspili”. Kurzemes pilsētā mača sākums paredzēts pulksten 16:00.