Slaviša Stojanovičs. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

”Riga” FC Latvijas futbola Virslīgas komandas galvenā trenera amatā šajā nedēļā oficiāli apstiprinājusi pieredzējušo Slovēnijas speciālistu Slavišu Stojanoviču. 47 gadus vecā trenera pēdējā pieturvieta bija Ķīnas Superlīga. 

30. jūlijā rakstījām, ka ir pārtrauktas darba attiecības ar līdzšinējo komandas galveno treneri Jevgēņiju Perevertailo. Jau spēlē pret ”Ventspili” (0:2) uz ”Riga” FC soliņa konsultanta lomā bija redzams slovēnis Stojanovičs, bet tagad varam paziņot, ka ir nokārtotas visas formalitātes, un Slaviša apstiprināts par ”Riga” FC galveno treneri.

”Mēs kā jauns klubs no Perevertailo gribējām iegūt zināšanas un pieredzi. Mūsu sadarbība ar Jevgēņiju bija īslaicīga. Treneris šeit vadīja seminārus, palīdzēja un sniedza savu pieredzi ”Riga” FC akadēmijas jaunajiem treneriem. Tagad pienāca brīdis, kad sadarbība bija jānoslēdz. Lūk, ir ieradies treneris, ar kuru mēs gribam spert nākamos soļus. Ar viņu jau slēgsim ilgtermiņa līgumu,” tā situāciju komentē ”Riga” FC ģenerāldirektors Aleksandrs Proņins.

Stojanovičs trenera karjeru uzsāka jau 1998. gadā, kad trīs gadus vadīja Slovākijas augstākās līgas klubu Bratislavas ”Slovan”. Visilgāk treneris nostrādāja Slovēnijas spēcīgākā čempionāta klubā ”Domžale”. Šo komandu Slaviša vadīja no 2002. līdz 2008. gadam, 2006./2007. gada sezonā aizvedot komandu līdz Slovēnijas čempiontitulam.

No 2009. līdz 2011. gadam treneris guva vērtīgu pieredzi Apvienoto Arābu Emirātu izlasē, kur Slaviša gan bija galvenā trenera asistents. Pēc tam sekoja viens gads Eiropas mērogā itin spēcīgākās Slovēnijas izlases galvenā trenera amatā. Pēdējos gados Slaviša vadīja serbu ”Red Star”, Beļģijas ”Lierse” un Ķīnas ”Chanhchun Yatai”. Visas komandas spēlēja valstu spēcīgākajos čempionātos.

Starp Stojanoviča panākumiem galvenā trenera amatā noteikti jāmin arī 2013./2014. gada sezona, kad treneris spēcīgajā Serbijas Superlīgā līdz titulam aizveda Belgradas ”Red Star”. Stojanovičs Rīgā ieradies ar savu spēles filozofiju, tādējādi mūsu skatītājus sagaida daži pārsteigumi arī demonstrētajā sniegumā laukumā. Treneris ir ambīciju pilns, prasīgs un ar milzīgu vēlmi uzvarēt!

E-pasts: [email protected]                                  Fakss: +371 67869000

 

Riga Football Club ©2020

Log in with your credentials

Forgot your details?