Elvis Stuglis. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Šovakar ”Arkādija” stadionā Latvijas futbola Virslīgas 23. kārtas spēlē ”Riga” FC pirmajā puslaikā nonāca iedzinējos ar 0:1, bet otrajā spēles daļā pilnībā dominēja pret citu galvaspilsētas klubu RFS, pelnīti guva divus vārtus un svinēja panākumu ar 2:1. Pa vārtiem guva Vladimirs Bajenko un Kamils Bilinskis.

Pret RFS komandu šajā sezonā ”Riga” FC bija negatīva savstarpējo spēļu bilance, jo pirmajās divās spēlēs izvērtās pagalam neveiksmīgas izskaņas un sekoja zaudējumi ar 1:2, bet pēdējā tikšanās reizē Skonto stadionā uzvarējām ar 1:0.

Diemžēl savainojumu dēļ ceturtajā tikšanās reizē ”Riga” FC palīdzēt nevarēja Darko Lemajičs, Vladislavs Gabovs un Antons Kurakins, kas vecās iemaņas atcerēties lika Elvim Stuglim, kurš ierasto centra aizsarga pozīciju nomainīja pret spēlēšanu uzbrukuma smailē.

Jau ar spēles pirmajām minūtēm ”Riga” FC ieguva bumbas kontroli un vairāk uzbruka, bet 11. minūtē Roberts Savaļnieks izpildīja sitienu no 30 metriem, un Roberts Ozols nespēja glābt komandu, kā rezultātā nonācām iedzinējos ar 0:1. Zaudētie vārti komandu nesalauza, un tieši viesi bija tie, kas turpināja kontrolēt notikumus laukumā. Pēc teicamas saspēles pa labo izcila iespēja bija Elvim Stuglim, kurš ar labu kāju sita nedaudz pāri vārtiem.

RFS iespējas gaidīja pretuzbrukumos, izmantojot laukuma malas, kur darbojās ātrie Savaļnieks un Laša Šergelašvili. Nevar gan teikt, ka kādā no epizodēm pirmajās 45 minūtēm Ozolam būtu bijis jāglābj komandu. Rīdzinieki vairāk uzbrukumus organizēja pa labo malu, kur aktīvu puslaiku aizvadīja Ivans Lukjanovs un Armands Pētersons. Arī pēdējās minūtēs bija vairākas piespēles soda laukumā, taču pietrūka noslēdzošā sitiena, un RFS spēja noturēt minimālu pārsvaru.

Otrajā puslaikā RFS uzreiz nosēdās zemu aizsardzībā, un ”Riga” FC veica milzīgu spiedienu uz pretinieku vārtiem. Ap 65. minūti no izcilas pozīcijas pāri vārtiem sita Lukjanovs, bet arī pēc tam ar katru minūti ”Riga” FC turpināja aizvien izteiktāk tuvoties vārtu guvumam. 74. minūtē tas arī beidzot notika, kad pēc Denisa Rakela izpildītā stūra sitiena ar galvu bumbu vārtu tālajā stūrī raidīja ”Riga” FC kapteinis Vladimirs Bajenko (1:1).

Arī pēc rezultāta izlīdzināšanas ”Riga” FC futbolisti spēles stilu nemainīja un uzstājīgi centās gūt otros vārtus, kas notika 83. minūtē. Kamils Bilinskis izcīnīja bumbu soda laukumā, ar augumu to lieliski piesedza un mirkli vēlāk raidīja vārtu tīklā (2:1). Izskaņā bez nervozitātes neiztikām, jo viena laba iespēja bija arī pretiniekiem, taču kopīgiem spēkiem spējām turēt tik ļoti svarīgo uzvaru – 2:1!

Nākamo spēli ”Riga” FC komanda aizvadīs 6. oktobrī, kad Skonto stadionā pulksten 15:00 uzsāksim spēli pret ”Metta/LU” futbolistiem.