Šovakar ”Riga” FC piedzīvoja debiju UEFA Eiropas līgas turnīrā, un kvalifikācijas 1. kārtas spēlē ”Bulgarska Armia Stadium” aizvadīja visai labu spēli pret titulētāko Bulgārijas klubu Sofijas CSKA, taču piedzīvoja minimālu zaudējumu ar 0:1. Atbildes spēle Skonto stadionā notiks 19. jūlijā.

”Riga” FC iespēju piedalīties Eiropas līgas turnīrā nopelnīja pagājušajā sezonā, kad izcīnīja bronzas medaļas. Sofijā ieradāmies otrdien, aizvadījām divus treniņus un bijām gatavi cīnīties par pozitīvu rezultātu. ”Riga” FC galvenais treneris Viktors Skripņiks šajā spēlē nolēma spēlēt pēc shēmas 4-1-4-1, balsta pussarga pozīcijā izmantojot augumā raženo Štefans Paničs.

Pašā sākumā bulgāri uzreiz centās izdarīt spiedienu uz rīdzinieku vārtiem, taču pirmais moments bija tieši pie mājinieku vārtiem – no kreisās malas soda laukumā centrēja Džordžs Deivīss, kur lieliski ierāvās Ivans Jeņins, kurš izpildīja sitienu, taču fantastiskā veidā CSKA glāba lietuviešu vārtsargs Vītauts Čerņausks. Sofijas klubu uz priekšu dzina aptuveni astoņi tūkstoši līdzjutēju, ”Riga” FC atbalstītājiem vienalga spējot veiksmīgi izmantot brīžus, kad mājinieki kļuva nedaudz klusāki.

Arī puslaika turpinājumā CSKA vairāk spēlēja ar bumbu, kas gan nedeva viņiem iespējas uzbrukumā, jo mūsējie spēlēja disciplinēti un aizsardzībā visur paspēja. Puslaika izskaņā rīdziniekiem bija vēl viens lielisks moments – Milans Vušurovičs teicami izmantoja pretinieku atslābumu, ieskrēja soda laukumā, izdarīja labu sitienu no metriem 15 zem vārtu pārliktņa, bet atkal izcilu reakciju nodemonstrēja lietuvietis Čerņausks. Pēc 45 minūtēm bezvārtu neizšķirts 0:0.

Otrā puslaika sākumā nekas neliecināja, ka CSKA varētu izvirzīties vadībā, tomēr 50. minūtē negaidītu sitienu no aptuveni 32 metriem izpildīja Tjagu Rodrigess – bumba ielidoja pašā vārtu devītniekā, un līdz bumbai aizsniegties nespēja arī Roberts Ozols. Puslaika turpinājumā CSKA turpināja kontrolēt bumbu, kamēr ”Riga” FC gaidīja savu iespēju pretuzbrukumos. Rīdzinieku soda laukumā bija pāris nervozas epizodes, bet Ozolam nekādi brīnumi nebija jādemonstrē. Izskaņā izdarīt nopietnu spiedienu uz mājinieku vārtiem nespējām un zaudējām ar minimālu 0:1.

Atbildes spēle Skonto stadionā notiks 19. jūlijā! Ticam, ka kopā ar Jūsu atbalstu spēsim tikt pāri bulgāru barjerai! Biļetes variet iegādāties ”Biļešu Serviss” kasēs. Spēle ceturtdien sāksies 19:30.