Vitālijs Smirnovs. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Šodien Rīgā, RTU stadiona mākslīgā seguma laukumā, 1. kārtas spēli Latvijas futbola Virslīgas Dublieru čempionātā aizvadīja ”Riga” FC-2, kas, pateicoties centra aizsarga Vitālija Smirnova vārtu guvumam, ar rezultātu 1:0 pieveica ”Ventspils” dublierus. 5. maijā dublieri viesosies pie Valmieras futbolistiem.

Svētdien Ventspilī galveno komandu spēlē Kurzemes komanda izrādījās pārāka ar minimālu 1:0. ”Riga” FC dublieru rindās šodien bija virkne futbolistu, kuri visu starpsezonas posmu veica ar pirmo sastāvu, taču iepriekš nav tikuši pie nopietna spēles laika Virslīgas turnīrā. Tādi bija vārtsargs Nils Toms Puriņš, aizsargi Vitālijs Smirnovs un Mario Maslačs, kurš atguvies pēc savainojuma, pussargi Kristers Čudars un Bogdans Kovaļenko, kā arī uzbrucējs Aleksejs Davidenkovs.

Bumbas kontrole mača ievadā sadalījās līdzīgi, tomēr 13. minūtē ”Ventspils” bija tā, kas izveidoja pirmo ļoti bīstamo momentu – no soda laukuma robežām sita Niks Dusalijevs, un teicami vārtiem nospēlēja Puriņš. Nedaudz vēlāk Kristers Čudars izpildīja soda sitienu, un bumbu no paša vārtu stūra izvilka Ivans Baturins. 25. minūtē iespēja bija Viktoram Čebotarjovam, bet pussargs no labas pozīcijas sita garām vārtiem. Puslaika otrajā daļā spēle kļuva nedaudz lēnāka, un pēc 45 minūtēm rezultāta tablo vēstīja bezvārtu neizšķirtu 0:0.

Otrā puslaika ievadā neliels pārsvars bija mūsējiem, un 60. minūtē spēcīgi ar kreiso kāju sita Aleksejs Davidenkovs – bumba atsitās pret vārtu stabu. Piecas minūtes vēlāk iekritām aizsardzībā, un Austris Sprukulis no lieliskas pozīcijas sita ar galvu, taču bumbu aizskāra Puriņš, un pēc tam tā atsitās pret vārtu pārliktni. 80. minūtē pieredzējušais Vitālijs Smirnovs pēc centrējuma ar galvu sita pašā vārtu stūrī un izvirzīja rīdziniekus vadībā ar 1:0. Izskaņā bija pāris nervozas epizodes, bet kopējiem spēkiem mājinieki panākumu noturēja – 1:0 uzvara čempionāta ievadā.

5. maijā dublieri aizvadīs 2. kārtas spēli, kad viesosies Staicelē, kur tiksies ar ”Valmiera Glass ViA” otro komandu. Mača sākums paredzēts pulksten 15:00.