Viktors Skripņiks. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

”Riga” FC galvenais treneris Viktors Skripņiks pēc 11. sausās uzvaras pēc kārtas Latvijas futbola Virslīgā, ar 3:0 pieveicot ”Valmiera Glass/ViA”, neslēpa, ka sarunā futbolisti atklājuši – pirmais puslaiks bija grūtākais Viktora vadībā. Skripņiks uzslavēja komanda par raksturu un spēju nospiest pretinieku.

Viktors Skripņiks, “Riga” FC galvenais treneris: “Esam apmierināti ar uzvaru, mums tā bija trešā spēle nedēļas laikā. Redzot, kā attīstījās pirmais puslaiks, varējām ielaist divus vai trīs vārtus. Esam laimīgi par uzvaru un vēlos izteikt komplimentu pretiniekiem – ne katra komanda, kas pie mums atbrauc, spēlē uz priekšu un drosmīgi. Runāju ar saviem puišiem – viņiem tas bija sarežģītākais puslaiks, kas bijis manā vadībā.

Atkal parādījām raksturu un nospiedām savu pretinieku. Beigās uzvarējām ar lielu pārsvaru, bet neesmu apmierināts, kā ritēja pirmais puslaiks. Tas gan saistīts ar trim spēlēm nedēļā – iepriekšējie divi mači bija pret TOP komandām. Šajā spēlē svarīgākā bija psiholoģija, un mēs ar to tikām galā. Redzot, kā attīstās notikumi tabulā, mums šie trīs punkti ir zelta vērtē. Ja kādam šķiet, ka spēlē, kurā tiekas augšgala un apakšgala komandas, vienai ir droši jāuzvar, tad futbols ar to ir skaists – katrā spēlē ir iespējama intriga. Esmu priecīgs, ka šoreiz tomēr izvairījāmies no lielas intrigas.”

Gatis Kalniņš, “Valmiera Glass”spēlējošais  treneris: “Divējādas sajūtas. No vienas puses ļoti nesliktu spēli aizvadījām – pirmais puslaiks, iespējams, bija mūsu labākais puslaiks čempionātā. Pretinieku komanda tādam mūsu sniegumam nebija gatava. Līdz 25. minūtei ieguvām trīs lieliskas iespējas izvirzīties vadībā – varējām iesist vārtus un pārtraukt pretinieku labi zināmo sēriju. Allaž nedaudz pietrūka un puslaiku pabeidzām neizšķirti.

Kopumā līdzīga spēle ar teritoriālu pārsvaru pretiniekam. Labi momenti pretiniekiem sāka veidoties otrajā puslaikā, bet gols “atnāca” no standartsituācijas, kas šādās spēlēs vienmēr var izšķirt spēli uz vienu vai otru pusi. Diemžēl mums tas bija pagrieziena punkts. Līdz šiem vārtiem aizvadījām tiešām labu spēli, ar pretspēli, bet pēc ielaistajiem vārtiem, protams, mūsu komanda nedaudz atvērās un pretiniekiem parādījās brīvās zonas. Aizvadījām nesliktu spēli, bet situāciju tabulā neuzlabojām.”

Latvijas futbola Virslīgas turnīrā ”Riga” FC nākamo spēli aizvadīs 15. septembrī Slokas stadionā pret pēdējo divu gadu čempioni Jūrmalas ”Spartaku”. Mača sākums pulksten 14:00.