Minori Sato, Antons Kurakins, Darko Lemajičs. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Atkal klāt spēle! Jau šovakar pulksten 19:00 Skonto stadionā ”Riga” aizvadīs Latvijas kausa pusfināla spēli pret Jūrmalas ”Spartaku”. Pēdējās spēlēs mums kopīgi izdevies izcīnīt skaistas uzvaras, tāpēc ceram uz skaļu Jūsu atbalstu arī šajā vakarā! Tiekamies!

Pret Jūrmalas ”Spartaku” šajā sezonā esam spēlējuši piecas reizes, un ne pret vienu citu komandu tik daudz cīņu šosezon nav bijis. Neveiksmīgas bijušas spēles Virslīgas čempionātā – 2. aprīlī viesos zaudējām ar 0:2, 27. maijā nespējām nospiest pretiniekus līdz galam un cīnījāmies neizšķirti 1:1, bet 5. augustā viesos vēl viens zaudējums ar 0:2.

Interesanti, ka tieši pret ”Spartaku” pusfinālā spēlējām arī iepriekšējā kausa izcīņā, kas arī norisinājās šogad, turnīru pēdējo reizi izspēlējot divos kalendārajos gados, pie tam toreiz pusfinālā uzvarētāju vēl noskaidroja divu spēļu summā. 26. aprīlī ”Riga” FC RTU stadionā jūrmalniekus pārliecinoši apspēlēja ar 2:0, savukārt 3. maijā spēja atspēlēties no 0:1 un izcīnīt vēl vienu uzvaru (2:1), divu spēļu summā triumfējot ar drošu 4:1.

”Riga” FC pēc izlašu pauzes aizvadījusi divas emocionālas spēles Skonto stadionā. 13. septembrī kausa ceturtdaļfinālā pret ”Jelgavu” ieguvām it kā komfortablu 2:0 pārsvaru, ko nespējām noturēt, pretinieki pat varēja izraut uzvaru, taču viss nonāca līdz pēcspēles sitienu sērijai, kurā aukstasinīgāki bija rīdzinieki. Savukārt 16. septembrī Virslīgas 22. kārtas spēlē ”Riga” otrā puslaika sākumā nonāca iedzinējos ar 0:1 pret ”Liepāju/Mogo”, taču 84. un 89. minūtē pa vārtiem guva Antons Kurakins un Džordže Šušņars, mājiniekiem svinot laimīgu panākumu ar 2:1.

Vēl pirms dažām kārtām Virslīgas čempionātā Jūrmalas ”Spartakam” bija ļoti liels pārsvars pār tuvākajām konkurentēm, bet pēdējais posms jūrmalniekiem nav bijis tas labākais, kā rezultātā saasinājusies cīņa par Virslīgas čempiontitulu, ”Riga” FC un ”Liepāja/Mogo” no kūrortpilsētas futbolistiem atpaliekot tikai četrus punktus, tiesa, ”Spartakam” par vienu aizvadītu spēli mazāk. Jūrmalas vienība zaudējusi pēdējās divas spēles – 0:3 pret ”Ventspili” un 0:1 pret RFS.

Ja ”Riga” FC kausa izcīņā līdz šim iekrājusi 5:0 uzvaru pret Preiļu BJSS un panākumu pēcspēles sitienos pret ”Jelgavu”, tad arī Jūrmalas ceļš līdz pusfinālam bija itin sarežģīts – 2:0 1/8 finālā pret Grobiņas komandu un tikai 113. minūtē, Slokas stadionā jau spēlējot pustumsā, izrauta 1:0 uzvara pret ”Mettu/LU”.

Skonto stadionā šovakar mača sākums pulksten 19:00. Tiekamies tribīnēs, un, starp citu, visi tie, kas iegādāsies biļeti uz šo spēli, dāvanā iegūs ielūgumu uz 30. septembra spēli starp abām komandām jau Virslīgas čempionātā! Atbalstīsim savu komandu!