Artūrs Zjuzins un Valērijs Šabala. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Gatavojoties 2017. gada sezonas sākumam, Skonto hallē Rīgā šovakar aizvadījām kārtējo pārbaudes spēli. Demonstrējot skatāmu futbolu, ar 4:2 pieveicām Lietuvas vicečempioni ”Trakai”. Pa vārtiem rīdzinieku labā guva Valērijs Šabala, Artūrs Zjuzins, kolumbietis Barioss un Andrejs Kovaļovs. Pirmdien Ziemas kausā spēlēsim pret ”Nomme Kalju”.

Līdz šim starpsezonā bijām aizvadījuši septiņas pārbaudes spēles. Pēdējā cīņā Ziemas kausa ietvaros pret BFC ”Daugavpils” – 3:1. Līdz Virslīgas sākumam atlicis mēnesis, kura laikā vēlamies nostiprināt komandas sadarbības un pārbaudīt dažus leģionārus, kas varētu pastiprināt mūsu spēli. Jau šīvakara cīņā pret Lietuvas vicečempioni FK ”Trakai” bija divi pārbaudāmies futbolisti.

Jau pašā spēles sākumā izveidojām lielisku momentu, kura noslēgumā Bamba soda laukumā atrada Valēriju Šabalu, bet uzbrucējs aizsita garām no dažiem metriem. Bumbas kontrolē pārsvars bija mums. Lietuvieši brīžiem mēģināja veidot ātrus uzbrukumus, izpildīja arī vienu sitienu pa vārtiem no nesliktas pozīcijas, taču vārtos eleganti darbojās Vladislavs Kurakins. 22. minūtē atkal iespēja Šabalam, un pēc viņa sitiena bumba lidoja nedaudz garām vārtu tuvajam stūrim.

31. minūtē Šabala savu panāca – uzbrucējs uztvēra bumbu 20 metrus no vārtiem, un skaisti trāpīja pašā vārtu stūrī – 1:0. Nedaudz vēlāk lietuvieši gandrīz iesita savos vārtos, bumbai beigās atsitoties pret vārtu stabu. 43. minūtē augstāko meistarību nodemonstrēja Artūrs Zjuzins – no kreisās malas, tuvu soda laukuma robežām, pussargs izcili iegrieza bumbu tuvajā devītniekā (2:0). Ar to gan rīdzinieki neapstājās, un pāris minūtes vēlāk Šabala pamanīja ātrumā esošo Bariosu, un kolumbietis vienā pieskārienā pārvirzīja bumbu vārtos. Pēc 45 minūtēm graujošs 3:0 pārsvars.

Otrā puslaika sākumā rezultātam bija jākļūst 4:0, tomēr Armands Pētersons pēc filigrānas un ļoti precīzas komandas saspēles vienā pieskārienā ar galvu uzsita virsū vārtsargam. Nedaudz vēlāk pēc centrējuma no labās malas ar galvu vienus vārtus ”Trakai” atguva Tads Labuks (3:1). Otrajā spēles daļā veicām septiņas spēlētāju maiņas, un 67. minūtē Labuka sistā bumba atsitās pret vārtu pārliktni, un Lins Klimāvičs no pāris metriem panāca 3:2. Pēc zaudētajiem vārtiem ”Riga” futbolisti parādīja raksturu, spēja nostabilizēt spēli un izveidot pat dažas bīstamas situācijas pie ”Trakai” vārtiem. 90. minūtē spilgtu punktu cīņai pielika Andrejs Kovaļovs, kurš soda sitienu no 18 metriem iegrieza vārtu augšējā stūrī – 4:2.

Jau pirmdien Ziemas kausa turnīrā spēlēsim pret Igaunijas komandu ”Nomme Kalju”. Mača sākums pulksten 13:15, un tiešraidē spēli demonstrēs Sportacentrs.com.

Pārbaudes spēle, 11. februāris

Riga FC – FK Trakai 4:2 (3:0)

Vārti: Šabala 31′ Zjuzins 43′ Barioss 45′ Kovaļovs 89′ – Labuks 55′ Klimāvičs 67′

Riga FC: V.Kurakins, Litvinskis, Černomordijs, Gorkšs (Smirnovs 61′), A.Kurakins (Juhņevičs 68′), Jeņins, Zjuzins (Bogdaškins 58′), Laizāns (Vaščuks 63′), Bamba (Pētersons 46′), Barioss (Kovaļovs 46′), Šabala (Turkovs 63′)