Goce Sedloskis. Foto: Foto: PETTER ARVIDSON / BILDBYRÅN

“Riga” FC galvenā trenera amatā pavisam nesen apstiprināja trīskārtējo Maķedonijas čempionu Goci Sedloski. 44 gadus vecais speciālists vēl iepazīt komandu, taču jau sniedzis pirmos komentārus par nonākšanu Latvijā, savu darba stilu un augstajiem mērķiem. 

”Mūsu aģents piedāvāja gan man, gan Aleksandram šādu variantu. Bija tikšanās ar kluba vadību, un mēs prezentējām mūsu idejas un darba stilu. Trīs vai četras dienas vēlāk panācām vienošanos. Esam ļoti priecīgi, ka varam atrasties ”Riga” FC organizācijā. Varam apsolīt, ka smagi strādāsim un klubam atdosim visu enerģiju. Darīsim visu, lai iegūtu čempiontitulu un kausa trofeju,” tā Sedloskis.

Goce var lepoties ar itin spilgtu futbolista karjeru, aizvadot 100 spēles Maķedonijas valstsvienībā un uzspēlējot arī Anglijas Premjerlīgā, tāpēc interesanti ir dzirdēt Sedloska viedokli, kas ir svarīgākās futbolista kvalitātes. ”Pirmkārt, galvenais ir raksturs. Otrkārt, spēja smagi strādāt laukumā. Citas lietas ir iespējams attīstīt treniņos, bet šīm pirmajām vērtībā ir jābūt sirdī.

”Pirms ierašanās Rīgā noskatījāmies vairākas komandas spēles no iepriekšējās sezonas. Tāpat runājām ar mūsu aģentu gan par valsti, gan futbola čempionātu. Uzskatu, ka Latvijā ir visai labs futbola līmenis. Šeit ir vairākas spēcīgas komandas. Divas trīs vienības ir ar labākām kvalitātēm. Uzskatām, ka mēs varam paveikt lielas lietas. Domāju, ka parakstīsim līgumu vēl ar vairākiem labiem futbolistiem. Tas viss mums ļaus izveidot spēcīgu komandu un paaugstināt līmeni, sperot soli uz priekšu,” turpina Sedloskis.

”Ļoti labi saprotam, ka klubu interesē tikai tituli, zemāku mērķu nav. Tieši tāpēc esam ieradušies Latvijā. Trīs reizes pēc kārtas izdevās kļūt par čempionu Maķedonijā – reizi kā sporta direktoram un divas reizes kā galvenajam trenerim. Tas izdevās soli pa solim. Attīstījām katru spēlētāju, katram tika atrasta sava vieta. Mēs bijām mentāli stipri, pēc tam nāca futbolistu kvalitātes.

Mūsu darbā ir viens svarīgs noteikums – katram ir jābūt sava vietā un jādara tas, ko vislabāk māk un spēj. Katram cilvēkam klubā ir jābūt piemērotam darbam. Ne tikai futbolistiem laukumā. Ja katrs zinās, ko viņam ir jādara un to visu darīs ar augstu atbildības sajūtu un disciplīnu, esmu par 100% drošs, ka sasniegsim rezultātu,” par panākumu priekšnoteikumiem stāsta treneris.

Goce arī atklāj, kādu futbolu vēlas redzēt laukumā: ”Ar ”Vardar” spēlējām uzbrūkoša stila futbolu. Presingu veicām jau pretinieku laukuma pusē. Uzskatām, ka titulu iegūt ir iespējams tikai ar uzbrūkošu futbolu. Ir jāgūst vārti! Mums noteikti būs atbilstoša līmeņa futbolisti, lai mēs to varētu darīt. Tas būtu tikai normāli. Zinām, ka komandu ir pametuši vairāki futbolisti. Novērtēsim tos futbolistus, kas šobrīd ir mūsu rīcībā. Tad jau redzēsim, kā komanda izskatīsies pēc dažām nedēļām.”

Sedloskis arī vērsās pie ”Riga” FC līdzjutējiem: ”Patiesībā līdzjutējiem ir liela nozīme, lai klubs būtu veiksmīgs un sasniegtu kārotos rezultātus. Man ļoti patīk, ka stadionos ir daudz līdzjutēju. Skaidrs, ka uzvaras ir tas, kas piesaista līdzjutējus, tāpēc skatītāju daudzums tribīnēs būs atkarīgs arī no mūsu demonstrētā futbola un sasniegtā rezultāta. Dzirdēju, ka Latvijā vadošie sporta veidi ir hokejs un basketbols. Mēs darīsim visu, lai ”Riga” FC padarītu par vadošo sporta klubu Rīgā.”

E-pasts: [email protected]                                  Fakss: +371 67869000

 

Riga Football Club ©2020

Log in with your credentials

Forgot your details?