Roberts Ozols. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Sāpīgs zaudējums Dānijā! 1:3 play-off kārtas mačā pret Kobenhavn! Vārti Vladimiram Kamešam! Atbildes spēle 29. augustā Skonto stadionā! Cīnīsimies līdz pēdējai sekundei!

Pati spēle sākās ar “Kobenhavn” spiedienu, pirmajās septiņās minūtēs mājiniekiem divas reizes no labām pozīcijām sitot pa rīdzinieku vārtiem, kur gan precīzi spēlēja Roberts Ozols. Lielais dāņu spiediens turpinājās un noveda pie likumsakarīga vārtu guvuma. Mača 18. minūtē Viktors FIšers ielauzās rīdzinieku soda laukumā caur kreiso malu un sita bumbu vārtu tuvajā stūrī, raidot bumbu garām šajā situācijā ne visai veiksmīgu pozīciju ieņēmušajam Ozolam. Rezultāts 1:0.

“Riga” uzbrukumi pirmajā puslaikā ilgi nekādu rezultātu nedeva. Taču vienīgo īsto iespēju “Riga” lieliski izmantoja. Rožeru ar labu augsto piespēli atrada Vladimiru Kamešu, kurš uz pretinieku aizsardzības robežas izrāvās izgājienā pret vārtsargu. Kamešs fiziski ar ķermeni piesedza bumbu no aizsarga un spēcīgi raidīja bumbu zem vārtu pārliktņa, liekot kapitulēt Stenam Grītebustam. Pateicoties tam komandas pārtraukumā devās pie neizšķirta rezultāta – 1:1.

Ejot pārtraukumā mājinieku līdzjutēji neapmierinātību izrādīja ar svilpieniem. No septiņiem vārtu četrstūrī raidītajiem sitieniem tikai viens “Kobenhavn” komandai bija rezultatīvs. Savukārt “Riga” izmantoja savu vienīgo iespēju, realizējot vienīgo vārtu gūšanas epizodi visā pirmajā spēles pusē.

Otrajā puslaikā “Riga” cerības izskatījās pavisam labas, taču 61. minūtē mača soģis nolēma uzdāvināt mājiniekiem 11 metru soda sitienu. Pēc rikošeta bumba skāra Stefana Paniča plecu, par ko tiesnesis piešķīra nepelnītu pendeli. Ozols uzminēja Pjerosa Soteriu izdarītā sitiena virzienu, taču bumbu “Riga” vārtsargam apturēt neizdevās un Latvijas čempione nonāca iedzinējos ar 1:2. Desmit minūtes vēlāk pa vārtu stabu trāpīja uz maiņu nākušais Oļegs Laizāns.

Lielas uzslavas par savas komandas glābšanu pelnījis Ozols, kurš pēdējās desmit minūtēs atvairīja ļoti bīstamu Muhameda Darami sitienu. Noslēdzošajās piecās pamatlaika minūtēs spiedienu uz pretinieka vārtiem veica Latvijas čempioni, iespiežot pretiniekus aizsardzībās. Labākā iespēja izlīdzināt rezultātu bija Denisam Rakelam, bet viņa sitiens pāri vārtsargam nebija pietiekami spēcīgs, lai mainītu mača rezultātu. Kompensācijas laika pēdējā minūte sabojāja “Riga” cerības, jo Darami trešo reizi raidīja bumbu rīdzinieku vārtos, atnesot “Kobenhavn” panākumu ar 3:1.

Interesanti, ka šajā spēlē neviens no spēles dalībniekiem nesaņēma brīdinājumus dzeltenās kartītes formā. Spēles lielāko daļu izteikts pārsvars bija Dānijas čempionvienībai, kura veica desmit sitienus vārtu četrstūrī, kamēr rīdziniekiem tādi kopumā bija trīs.

Atbildes spēle norisināsies 29. augustā Skonto stadionā. Mača sākums pulksten 19:45.

“Kobenhavn” – “Riga” 3:1 (1:1)
Vārti: Fišers 18′, Soteriu 62′ (11m), Darami 90’+3 – Kamešs 41
Kobenhavn: Grītebusts, Bartolecs, Papajannopoloas, Nelsons, Bengstons, Holse (Santoss 46′), Zeka, Stēge, Felks (Darami 79′), Soterlu, Fišers.
Riga: Ozols, Pētersons, Černomordijs, Stuglis, Rugins, Fjodorovs (Višņakovs 85′), Paničs, Brisola (Laizāns 68′), Šapars, Kamešs, Rožeru (Rakels 68′).
Galvenais tiesnesis: Bass Nijhuis (Nīderlande)