Rīt, 29. janvārī, Apvienoto Arābu Emirātu galvaspilsētas Abū Dabī ietvaros ”Riga” FC aizvadīs pārbaudes spēli pret vienu spēcīgākajiem Āzijas klubiem ”Guangzhou Evergrande”. Mača sākums būs pulksten 19:00 pēc AAE laika, kas nozīmē divas stundas agrāk pēc Latvijas laika. 

”Riga” FC Abū Dabī atrodas kopš 20. janvāra, un šī ir kluba pirmā treniņnometne pirms 2019. gada sezonas sākuma. 26. janvārī ”Riga” FC aizvadīja pārbaudes spēli pret Krievijas Premjerlīgas klubu ”Krylya Sovetov” un piedzīvoja minimālu zaudējumu ar rezultātu 0:1, lai gan spēles gaitā rīdziniekiem izdevās izveidot vairākus vārtu gūšanas momentus.

Neskatoties uz to, ka šī ir tikai pārbaudes spēle, futbolisti neslēpa, ka ir sarūgtināti par piedzīvoto zaudējumu. Pēdējās dienās komanda ir turpinājusi aktīvus treniņus, pirmkārt, domājot par to, lai veiksmīgi turpinātu uzlabot komandas sapratni un katra individuāla futbolista sportisko formu un, otrkārt, gatavojoties spēlei pret Ķīnas klubu.

”Ceru, ka viņi spēlēs labākajā sastāvā, lai varam saprast, kādā stāvoklī šobrīd esam. Viņiem ir slavens treneris [Fabio Kanavāro], kurš kādreiz bija labākais aizsargs. Mums nav jābaidās. Kiprā pēc sezonas uzvarējām Kipras tā brīža līderi Limasolas AEL, ar Ufu bija laba spēle. Mēs noteikti nebaidāmies, taču respektējam pretinieku. Pēc divām dienām redzēsim, kāda spēle izvērtīsies,” tā par gaidāmo spēli izteicās ”Riga” FC pussargs Stefans Paničs.

Arī ”Guangzhou Evergrande” šobrīd aktīvi trenējas AAE un pagājušajā nedēļā aizvadīja pārbaudes spēli pret Slovākijas klubu ”Žilina”. Ķīnas klubs savu vārtu tuvumā pieļāva divas ļoti rupjas kļūdas un piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 0:2. Jāsaka gan, ka arī spēlē kopumā slovāku klubs izveidoja vairāk vārtu gūšanas momentus.

”Guangzhou Evergrande” ir viens no Ķīnas Superlīgas spēcīgākajiem klubiem, kas šajā laikā arī gatavojas 2019. gada sezonas sākumam. 2018. gadā ”Guangzhou Evergrande” izcīnīja otro vietu, 30 spēlēs izcīnot 63 punktus, kamēr par čempioni ar 68 punktiem kļuva Šanhajas SIPG. Jāpiemin, ka pirms tam ”Guangzhou Evergrande” Superlīgā bija triumfējusi septiņus gadus pēc kārtas.

”Guangzhou Evergrande” galvenais treneris ir kādreizējais Itālijas futbola izlases kapteinis Fabio Kanavāro. 45 gadus vecais speciālists par kluba galveno treneri kļuva 2017. gada novembrī. 2006. gadā Kanavāro tika atzīts par pasaules labāko futbolistu, kas no aizsargiem iepriekš bija izdevies tikai Fransam Bekenbaueram un Matiasam Sammeram. Futbolista karjeras laikā Kanavāro reizi ieguvis Pasaules kausa trofeju, divreiz triumfējis Spānijas čempionātā, reizi Itālijas A sērijā, kā arī UEFA Eiropas līgā.

”Guangzhou Evergrande” ir komanda ar lielām iespējām, un pagājušajā sezonā viens no komandas līderiem bija Brazīlijas valstsvienības futbolists Paulinju, kurš 19 spēlēs guva 13 vārtus. Paulinju pirms atgriešanās Ķīnā iepriekš vienu sezonu spēlēja Eiropas futbola grandā ”Barcelona”, kur Spānijas čempionātā 34 spēlēs guva deviņus vārtus. Pa 13 vārtiem iepriekšējā sezonā guva vēl divi brazīlieši – Alans un Rikardu, kuri Ķīnas klubu pārstāv jau vairākas sezonas.

Rīt spēles sākums pulksten 19:00 pēc AAE laika, bet pēc Latvijas laika cīņa sāksies divas stundas agrāk.

E-pasts: info@rigafc.lv                                  Fakss: +371 67869000

 

Riga Football Club ©2020

Log in with your credentials

Forgot your details?