Šodien Jelgavā startējā Latvijas futbola Virslīgas čempionāts, un “Riga” FC  turnīra atklāšanas spēlē viesos ar 1:0 pieveica vietējo “Jelgavu”. Vienīgos vārtus jau spēles sākumā guva komandas kapteinis Aleksejs Višņakovs. 15. martā viesosimies pie “Metta/LU”.

Pagājušajā gadā pret “Jelgavu” spēlējām ļoti veiksmīgi, neielaižot nevienus vārtus un sasniedzot kopējo gūto un zaudēto vārtu attiecību 7:0. Sezonas pirmajā daļā “Riga” FC savstarpējās spēlēs ar jelgavniekiem izcīnīja divas 1:0 uzvaras, bet otrajā pusē apspēlējām Jelgavas komandu ar 3:0 un 2:0.

Virslīgas mačā “Riga” FC ar pirmajām spēles minūtēm uzreiz ieguva iniciatīvu, kontrolēja bumbu un aktīvi uzbruka pretinieku vārtiem. Sezonas pirmie vārti tika gūti astotajā minūtē, kad rīdziniekiem padevās laba saspēle, kuras noslēgumā kapteinis Aleksejs Višņakovs lieliski novērtēja situāciju un izpildīja precīzu sitienu vārtu tuvajā apakšējā stūrī (1:0).

Pēc gūtajiem vārtiem rīdzinieki nedaudz samazināja apgriezienus, kā rezultātā mājinieki tika pie iespējas vairāk kontrolēt bumbu, taču savu vārtu tuvumā viesi spēlēja pārliecinoši, pie tam arī vārtsargs Maksims Uvarenko nevienā brīdī neradīja šaubas par savu meistarību. Puslaika otrajā daļā labs sitiens no tālākas distances padevās Armandam Pētersonam, bet jelgavniekus glāba vārtsargs Germans Māliņš. Puslaika beigu daļā nevienai no komandām reālu vārtu gūšanas iespēju nebija, un “Riga” FC pirmo puslaiku noslēdza ar minimālu 1:0 pārsvaru.

Otrajā puslaikā “Riga” FC spēlēja pretvēja pusē, kas bieži vien jūtami traucēja uzbrukumu veidošanu. “Jelgava” ieguva vairākas iespējas izpildīt standarsituācijas, taču disciplīna rīdzinieku soda laukumā joprojām bija augstākajā līmenī, un Uvarenko arī turpināja darboties ar lielu pārliecību. Mača noslēdzošajā daļā mājiniekiem izdevās veikt nelielu spiedienu uz viesu vārtiem, taču “Riga” FC kopīgiem spēkiem nosargāja savu pārsvaru, un sezonas atklāšanas spēlē uzvarēja ar 1:0.

Nākamo spēli Latvijas futbola Virslīgas čempionātā “Riga” FC aizvadīs 15. martā, kad Rīgā, Hanzas vidusskolas mākslīgā seguma laukumā tiksies ar “Metta/LU”. Mača sākums pulksten 18:00.