Miroslavs Slavovs. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Šovakar Skonto stadionā lieliskā atmosfērā Riga FC Latvijas kausa 1/4 finālā ar 4:0 pieveica 1. līgas līderi Tukums 2000/TSS! Trīs vārti Miroslavam Slavovam, vieni Kamilam Bilinskim.

Latvijas kausā ievadā tukumnieki ar 5:1 sagrāva citu 1. līgas komandu “Auda”, kam sekoja 9:1 vēl graujošāka uzvara pret “Krimuldas” komandu. 1/8 finālā Tukumam pretī stājās pašreiz Virslīgas čempionātā trešajā pozīcijā esošā “Ventspils” komanda, kas piedzīvoja pamatīgu fiasko “Tukums 2000/TSS” laukumā – 1:4.

“Riga” FC ir pagājušā gada Latvijas kausa ieguvēja un ceļu pretī titula aizstāvēšanai sāka ar astotdaļfināla spēli pret 1. līgas komandu “Super Nova”. “Riga” FC ļoti pārliecinoši apliecināja savu meistarības pārākumu un izcīnīja graujošu uzvaru ar rezultātu 6:0, četrus vārtus gūstot Kamilam Bilinskim, bet pa reizei izceļoties Vjačeslavam Šarparam un Felipem Brisolam.

Kā jau tas bija gaidāms, “Riga” FC galvenais treneris Mihails Koņevs, salīdzinot ar iepriekšējo spēli, nomainīja visu pamatsastāvu. No Tukuma klātienē spēli ierasties vēroja vairāki simti līdzjutēju, un kopumā tribīnēs bija vairāk nekā tūkstotis skatītāju. Mača ievadā Tukuma futbolisti demonstrēja milzīgu cīņassparu, enerģiju, kas mājiniekiem radīja problēmas vairākās epizodēs. Īpaši aktīvs bija Lulū Pamā, kurš vairākas reizes ierāvās rīdzinieku soda laukumā. Pēc viena no centrējumā mājiniekus glāba tikai vārtu stabs, bet pretiniekiem bija vēl pāris iespējas.

42. minūtē “Riga” FC apslāpēja pretinieku enerģiju un atklāja spēles rezultātu – pēc Vladislava Fjodorova piespēles soda laukumā situāciju lieliski novērtēja Miroslavs Slavovs, kurš vienā pieskārienā pārvirzīja bumbu vārtu tīklā – 1:0. Tas pats Slavovs izcēlās vēl trīs minūtes vēlāk – ukraiņu uzbrucējs pēc centrējuma no kreisās vēlreiz sita precīzi. Pēc 45 minūtēm rīdzinieki bija vadībā ar rezultātu 2:0.

Otrajā puslaikā Tukuma futbolisti tādu pašu spēles tempu vairs nespēja turēt, un rīdzinieki droši kontrolēja notikumus laukumā. 67. minūtē pēc Antona Kurakina izpildītā stūra sitiena ar galvu tālajā stūrī bumbu pārvirzīja Slavovs, noformējot sev “hat-trick” un panākot jau 3:0. Pēc tam Slavovu nomainīja Kamils Bilinskis, kurš arī guva pēdējos vārtus šajā mačā. Bilinskis sev mīļajā soda laukumā atkal bija ātrākais – 4:0, un “Riga” FC iesoļo Latvijas kausa pusfinālā.