4 no 4 Skonto stadionā stadionā! Šovakar Latvijas čempionāta 6. kārtas spēlē ar 2:0 uzvarējām “Mettu”. Vārtus guva Elvis Stuglis un Oļegs Laizāns! Svētdien spēle Tukumā!

Pret “Mettu” 2019. gadā “Riga” FC guva maksimālos 12 punktus, taču spēles katrā no sezonas posmiem bija ļoti atšķirīgas. Ja sezonas pirmajās divās spēlēs izcīnījām uzvaras ar identisku rezultātu 2:1, tad trešajā un ceturtajā aplī kopumā guvām deviņus vārtus, izcīnot graujošas uzvaras ar 4:0 un 5:0.

“Riga” FC ar pirmajām spēles minūtēm ieguva lielu pārsvaru bumbas kontrolē un uzreiz bija skaidrs, ka “Metta” gaidīs savas iespējas pretuzbrukumos. Tik blīvu aizsardzību sava soda laukuma tuvumā apspēlēt ir sarežģīti, tādējādi vairāk bija sitienu no tālākas distances. Vienā situācijā Helmuts Saulītis droši nospēlēja pēc Vjačeslava Šarpara sitiena, tāpat viesu vārtsargs glāba pēc Jakuba Horas sitiena no jau tuvākas distances, taču citu labu iespēju nebija. 45. minūtē savu panācām – pēc Jakuba Horas centrējuma ar galvu lieliski sita mūsu “džokers” Elvis Stuglis – 1:0 pēc pirmā puslaika.

Pēc pārtraukuma rīdzinieki turpināja pilnībā dominēt laukumā, un “Metta” tikai retu reizi tika pāri laukuma centram, lai izveidotu kvalitatīvu uzbrukumu. Tajā pašā laikā “Mettu” var uzslavēt par cīņassparu un nepiekāpīgu, kā rezultātā nekas viegli šajā mačā nedevās. Jāsaka, ka kopumā tādā ritmā aizritēja gandrīz viss otrais puslaiks. Iespēja bija Kulem Mbombo, izveidojām vēl pāris pusmomentus, bet kopumā atrast labas pozīcijas bija problēmas. “Metta” izskaņā centās izraut neizšķirtu, bet tas beidzās ar Oļega Laizāna vārtiem – pēc Rožera piespēles “Maestro” soda laukumā noguldīja vārtsargu, pāris vārtsargus un trieca bumbu vārtos – 2:0!

Nākamā spēle atkal pēc dažām dienām, 12. jūlijā, Tukuma stadionā pret vietējo “Tukums 2000/TSS”. Mača sākums pulksten 16:00.

Riga – Metta 2:0 (1:0)

Vārti: Stuglis 45`, Laizāns 90`.
Brīdinājumi: Vientiess 33`, Šibass 43`.
Riga: Ozols – Stuglis, Paničs, Rugins, Prenga, Šarpars (Laizāns 65`), Nkololo (Rožers 65`), Brizola (Džurišičs 85`), Fjodorovs, Hora (Pētersons 80`), Debelko (Mbombo 65`).
Metta: Saulītis – Šibass, Žaldovskis (Vapne 66`), Perasolli (Zēģele 46`), Točukvu, Fazilī (Uldriķis 76`), Birka, Vientiess (Ozoliņš 55`), Gulbis, Krollis (Kajembē 76`), Masangane.
Galvenais tiesnesis: Andris Treimanis.