Čempioni pierāda, ka ir labāki! Šovakar Rīgas derbijā “Riga” FC ar rezultātu 2:1 apspēlēja RFS. Tomislavs Šaričs iesita savos vārtos, bet uzvaras vārtus guva Felipe Brisola! Paldies visiem par atbalstu! Turpinām kopā soļot tālāk! Otrdien Skonto stadionā gaidām Ventspili!

“Riga” pret RFS ir derbijs, kas pēdējos gados izcīnījis lielu interesi no līdzjutēju puses un kļuvis par gaidītāko maču Latvijas futbolā. Pirms šīvakara spēles RFS bija uzvarējusi septiņus mačus pēc kārtas un ar 21 punktu atradās pirmajā pozīcijā, kamēr “Riga” FC viena zaudējuma dēļ ieņēma otro pozīčiju.

Divas labas iespējas pēc pretinieku centra aizsarga kļūdām – ar šādu scenāriju sākās spēle. Gan pēc Felipes Brisolas, gan Romāna Debelko sitieniem vārtos precīzi spēlēja Danilo Kučers, tāpēc rezultāts uz tablo palika nemainīgs. RFS sastāvā pirmajās 15 minūtēs divus sitienus veica Darko Lemajičs, bet abos gadījumos garām vārtiem.

RFS puslaika gaitā ieguva vairākas iespējas izpildīt standarsituācijas, bet savā soda laukumā bumbas ārā sitām teicami. 33. minūtē pēc lieliskas Jakuba Horas piespēles uzreiz no gaisa virsū vārtsargam sita Debelko. Trīs minūtes vēlāk pēc haosa pie Roberta Ozola vārtiem no labas pozīcijas bumbu pāri vārtiem sita Sedriks Kouadio. Puslaika beigu daļā RFS bloķēja vairākus mūsējo sitienus, un puslaiks noslēdzās ar 0:0.

Otrā puslaika sākumā lielisks reids padevās Herdi Prengam, kurš noslēgumā sita nedaudz garām apakšējam stūrim. “Riga” FC laukumā turpināja veidot vairāk momentus arī otrajā puslaikā un regulāri veica regulāru presingu, neļaujot RFS tikt ārā no viņu laukuma puses. Ar šādām darbībām nopelnījām pirmo vārtu guvumu, kad Tomislavs Šāričs, atspēlējot bumbu atpakaļ vārtsargam, iesita bumbu savos vārtos – 1:0!

Dominējošs sniegums noslēdzās ar loģiskiem otrajiem vārtiem. 70. minūtē individuāli izcili nospēlēja Felipe Brisola, kurš atbrīvoja sev sitiena pozīciju un no metriem 18 ar kreiso kāju lieliski sita tālajā stūrī – 2:0! Mača beigu daļā nelielu spiedienu spēja veikt RFS, taču savu vārtu tuvumā spēlējām uzmanīgi. 89. minūtē bumbu soda laukuma tuvumā ieguva Žordans Nkololo, kurš apspēlēja vārtsargu un bija gatavs sist tukšos vārtus…Bet tika notriekts. Tiesneša svilpe gan klusēja. Neklusēja kompensācijas laika pēdējā minūtē. Andris Treimanis piešķīra 11 metru soda sitienu uz mūsu vārtiem. Roberts Ozols pirmo sitienu atvairīja. Bet tiesnesis lika atkārtot sitienu. Un ar otro mēģinājumu Lemajičs iesita, pēc kā arī sekoja noslēdzošā svilpe. “Riga” pārliecinoša uzvara ar 2:1.

21. jūlijā Skonto stadionā aizvadīsim nākamo spēli, kad pulksten 20:00 uzsāksim spēli pret “Ventspili”! Paldies visiem par atbalstu šovakar!

Vārti: Šāričs 59′ (s.v.), Brizola 70′ – Lemajičs 90+3′
Brīdinājumi: Lejamičs, Dumbijā – Fjodorovs
RFS: Kučers, Isajevs, Savaļnieks (Sorokins 75`), Solovjovs, Šimkovičs, Kuadio, Emersons (Kalebs 88`), Strumija (Babičevs 81`), Šāričs, Dumbija
Riga: Ozols, Stuglis, Paničs, Brizola (Edinsons 90`), Rugins, Fjodorovs, Prenga, Debelko (Kule 68`), Rožers (Steniu 73`), Šarpars (Laizāns 73`), Hora (Nkololo 68`)
Galvenais tiesnesis: Andris Treimanis