Kaspars Gorkšs (#13), Oļegs Laizāns (#5) un Valērijs Šabala (#10) Latvijas izlasē. Foto: LFF

Mariana Pahara vadītā Latvijas futbola izlase šovakar Pasaules kausa kvalifikācijas cikla ietvaros viesos Ženēvā ar minimālu 0:1 piekāpās vienai no Eiropas spēcīgākajām futbola izlasēm Šveicei. Vienīgos vārtus Latvija ielaida mača 66. minūtē. Otrdien Latvijai pārbaudes spēle pret Gruziju.

Sakarā ar izlašu spēlēm Latvijas futbola Virslīgas čempionātā ir pauze, bet “Riga” FC pārbaudes spēlē šodien RTU laukumā ar 5:0 sagrāva Lietuvas ”Džiugas”. Kaspars Gorkšs, Oļegs Laizāns un Valērijs Šabala tikmēr vēl gatavojās gaidāmajam mača pret spēcīgo Šveici.

Uzreiz jāsaka, ka visi trīs “Riga” FC futbolisti devās Latvijas izlases pamatsastāvā un nospēlēja visu spēli bez maiņām. Izlasē būtu arī vēl viens rīdzinieku pussargs Artūrs Zjuzins, bet viņš diemžēl iedzīvojās savainojumā, un šobrīd “Riga” ārstu vadībā mēģina pēc iespējas ātrāk atgūties. Gorkšs, kā ierasts, ar kapteiņa apsēju uz rokas ieņēma vietu aizsardzības centrā, vidējā līnijā spēlēja Laizāns, bet Šabala mača ievadā bija Latvijas vienīgais izvirzītais uzbrucējs.

Runājot par spēli, tad, kā jau to varēja gaidīt, Šveice ieguva lielu pārsvaru bumbas kontrolē, un Latvijas sniegumā galvenā bija disciplīna un rūpes par savu vārtu drošību. Dažas iespējas pretuzbrukumos bija, taču nedaudz pietrūka veiksmes un, iespējams, kaut kur latvieši spēlēja pārāk piesardzīgi. Šveice savas iespējas neizmantoja, un pēc 45 minūtēm rezultāta tablo vēstīja bezvārtu neizšķirtu 0:0.

Arī otrā puslaika sākumā Latvija cīnījās solīdi, bet 66. minūtē pēc centrējuma no kreisās malas Josips Drmičs guva vienīgos vārtus šajā mačā (1:0). Nevarētu teikt, ka pēc gūtajiem vārtiem šveicieši būtu ieguvuši vēl lielāku pārsvaru un izteikti devušies pēc otrajiem vārtiem. Lai nu kā, nevar arī teikt, ka Latvija spēja radīt lielu spiedienu pie pretinieku vārtiem, lai varētu atspēlēties. Izskaņā bija vairākas standartsituācijas, taču izpalika labs noslēdzošais sitiens – 0:1 zaudējums.

B grupā Šveice izcīnīja piekto uzvaru tikpat spēlēs, bet Latvijai piecos mačos izdevies tikt tikai pie trim punktiem, kas šobrīd ļauj ierindoties piektajā vietā tikai virs Andoras. Otrdien Gruzijā pret vietējo komandu Latvija aizvadīs pārbaudes spēli.