Davits Škirtladze. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

“Riga” FC šovakar Kipras pilsētā Pafā noslēdza FNL kausa izcīņu. Pēdējā spēlē “Riga” FC atspēlējās no 1:2 un pēcspēles sitienu sērijā pieveica Voronežas “Fakel”, turnīra noslēgumā izcīnot 9. vietu. Sestdien komanda atgriezīsies Rīgā.

Galvenā trenera Luiša Pimentas vadībā “Riga” FC FNL kausa izcīņā šogad startēja ar itin pārliecinošu 3:1 uzvaru pret Maskavas komandu “Chertanovo”. Turpinājums gan izvērtās neveiksmīgs – no sākuma 0:1 pret Jaroslavļas “Shinnik”, kam sekoja 0:2 pret “Tyumen”, attiecīgi ierindojoties trešajā vietā grupā un turpinot sacensības cīņā par 9.-12. vietu. Ceturtajā spēlē “Riga” FC tikās ar Armēnijas klubu “Pyunik”, pret kuru aizvadīja vāju spēles otro puslaiku, nonāca iedzinējos ar 0:1, pēc kā rīdzinieki spēja saņemties, otrajā spēles daļā gūt četrus vārtus un gūt drošu panākumu ar 4:1.

Voronežas “Fakel” komanda pirmajā spēlē bez variantiem ar 0:4 zaudēja Maskavas “Spartak” otrajai komandai, pēc tam ar 0:2 piekāpās “Kursk”, bet grupas pēdējā spēlē ar 2:1 spēja pieveikt Igaunijas komandu “Levadia”. Pirms spēles pret “Riga” FC Voronežas futbolisti ar 1:0 pieveica “Krasnodar” otro komandu.

Mača ievadā rīdziniekiem izdevās demonstrēt itin labu futbolu, veiksmīgi kontrolējām bumbu, labi spēlē iesaistījām malējos spēlētājus, veicām daudz centrējumus soda laukumā, bet 11. minūtē pēc Antonija Černomordija sitien ar galvu “Fakel” glāba tikai vārtsarga meistarība. 18. minūtē izcilu individuālo meistarību nodemonstrēja Davits Škirtladze, kurš ielauzās soda laukumā, kur tika notriekts, un tiesnesis piešķīra 11 metru soda sitienu. Pie bumbas devās uzbrucējs Kamils Bilinskis, pārliecinoši atklājot spēles rezultātu – 1:0.

Pēc gūtajiem vārtiem pilnībā pajuka “Riga” FC spēle, un 25. minūtē Škirtladze pēc pretinieku stūra sitiena pieturēja pretinieku soda laukuma robežās, un “Fakel” ar 11 metru soda sitiena palīdzību rezultātu izlīdzināja, izceļoties Maksimam Osipenko (1:1). Divas minūtes vēlāk Igors Ļebedenko pēc izcilas saspēles ietrieca bumbu vārtu apakšējā stūrī, sniedzot “Fakel” jau 2:1 vadību. Atlikušajā puslaika daļā “Fakel” bija liels pārsvars, un Maksims Uvarenko vairākas reizes glāba mūsu komandu. Jau pēc puslaika beigām tiesnesis sarkano kartīti piešķīra Artūram Karašauskam.

Neskatoties uz spēlēšanu mazākumā, “Riga” FC demonstrēja lielu vēlmi atspēlēties, bet priekšējā līnījā bieži vien šķita, ka vienkārši pietrūkst daudzskaitlības. 85. minūtē pēc piespēles soda laukumā Vladislavs Fjodorovs pasita bumbu Štefanam Paničam, kurš ar kreiso kāju tehniski ieraidīja bumbu vārtu stūrī – 2:2. Turnīra reglaments paredzēja pēcspēles sitienu izpildīšanu uzreiz pēc 90 minūšu aizvadīšanas.

“Riga” FC sastāvā 11 metru sitienus pārliecinoši realizēja Vladislavs Fjodorovs, Antons Kurakins, Herdi Prenga, Tomislavs Šaričs un Štefans Paničs, savukārt “Fakel” vienīgo kļūdu pieļauj Maksims Osipenko – “Riga” FC izcīna uzvaru un FNL kausu noslēdz 9. vietā.

“Riga” FC Pafā aizvadīs pēdējo treniņnometnes dienu, bet sestdien atgriezīsies Latvijā, lai turpinātu sagatavošanās posmu pirms sezonas sākuma.