Deniss Rakels un Aleksejs Višņakovs. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

17. decembrī Skonto stadiona hallē treniņus pirms 2019. gada sezonas uzsāka ”Riga” FC, kas šajās dienās panākusi vienošanos ar diviem jaunpienācējiem. Čempionu rindas papildina pussargs Aleksejs Višņakovs un vārtsargs Maksims Uvarenko.

34 gadus vecais Aleksejs Višņakovs ir ilgus gadus pārstāvējis Latvijas nacionālo izlasi, aizvadījis vairāk nekā 80 spēles un valstsvienības kreklā guvis deviņus vārtus.

Karjeras laikā Višņakovs pārstāvējis Latvijas klubus ”Skonto”, ”Ventspils”, ”Spartaks Jūrmala” un RFS, bet leģionāra statusā Aleksejs aizstāvējis Polijas klubu ”Cracovia” un ”Widzew Lodz”, Krievijas Nacionālās līgas komandas ”Baltika” un Moldovas ”Zimbru” krāsas.

2018. gadā Višņakovs bija izteikts ”Spartaks Jūrmala” komandas līderis. Pussargs 27 spēlēs izcēlās ar 13 gūtiem vārtiem un deviņām rezultatīvām piespēlēm, pie tam pēdējā spēlē pret ”Riga” FC izcēlās ar četriem gūtiem vārtiem. Višņakovs pirmdien kopā ar komandu uzsāka gatavošanos jaunajai sezonai. Futbolists ir četrkārtējs Latvijas čempions, vienreiz ieguvis Baltijas līgas zeltu un Latvijas kausa trofeju, bet ar nacionāli izlasi piecas reizes uzvarējis Baltijas kausā.

Pēc Germana Māliņa došanās uz Jelgavu klubs meklēja papildinājumu arī vārtsargu līnijā, un to ir ieguvis Maksima Uvarenko personā. Pēdējās trīs sezonas 31 gadu vecais vārtsargs pārstāvēja ”Ventspili”, bet pirms tam ir spēlējis arī Slovākijas ”Zlate Moravce”, Bulgārijas CSKA, kā arī Čehijas ”Jihlava Visočina” rindās. Uvarenko divas reizes triumfējis Virslīgā un divreiz uzvarējis arī kausa izcīņā. Arī Uvarenko pirmdien sāka treniņus ”Riga” FC sastāvā.

Savukārt komandu pametis ir pussargs Boriss Bogdaškins, kuram pēc šīs sezonas ar vienību beidzās līgums, un klubs nolēmis to nepagarināt. 28 gadus vecais futbolists ”Riga” FC rindās pavadīja pēdējās divas sezonas, kuru laikā Virslīgā aizvadīja 27 spēles. Pirms tam Boriss ilgus gadus cīnījās ”Jelgavas” sastāvā.

”Riga” FC sporta direktora Aleksandra Romašina komentārs: “Aleksejs Višņakovs pagājušajā sezonā bija rezultatīvākais Latvijas futbolists čempionātā. Labākais arī rādītājā vārti+piespēles. Futbolists, kuru stādīt priekšā vajadzības nav, Aleksejs ir nacionālās izlases līmeņa spēlētājs. Maksims Uvarenko nomaina Germanu Māliņu, kurš komandu ir pametis. Vārtsargu sastāvs mums komandā ir gados jauns, tāpēc bija vajadzīgs kāds pieredzējis vārtsargs. Nav tā, ka vārtsargu līnijā skatāmies uz kādu vienu, tā ir kopīga komanda. Šajā pozīcijā jābūt balansam. Bija klubam iespēja parakstīt līgumu ar kādu gados jaunu vārtsargu, bet pagājušajā sezonā bija labs piemērs, kad nozīmīgu lomu spēlēja Germans, kurš daudz palīdzēja Robertam Ozolam gan laukumā, gan ģērbtuvē.”

E-pasts: [email protected]                                  Fakss: +371 67869000

 

Riga Football Club ©2020

Log in with your credentials

Forgot your details?