Kamils Bilinskis. Foto: Riga FC

Pirmdiena ir klāt ar jaunumiem no ”Riga” FC. Oficiāli esam vienojušies ar 30 gadus veco Polijas centra uzbrucēju Kamilu Bilinski, kurš pastiprina mūsu komandas sastāvu cīņai par augstākajiem mērķiem atlikušajā sezonas daļā. 

Kamils Bilinskis ir dzimis 1988. gadā Polijas pilsētā Vroclavā, un tieši šīs pilsētas klubā ”Slask” arī uzsācis savas profesionāla futbolista gaitas. Vroclavas vienības sastāvā Polijas spēcīgākajā līgā jeb Ekstraklasē Bilinskis debitēja 2008./2009. gada sezonā. Pēc pusotras sezonas ”Slask” tolaik 21 gadu vecais uzbrucējs nonāca 1. līgas komandā Pruškovas ”Znicz”, kur desmit spēlēs guva četrus vārtus. Arī nākamās divas sezonas pavadītas 1. līgā, kur divu sezonu laikā gūti 22 vārti.

Pēc tam Bilinskis pārcēlās uz Lietuvas spēcīgāko komandu Viļņas ”Žalgiris”. 2012. gadā 15 spēlēs Bilinskis Lietuvas čempionātā guva 12 vārtus, bet 2013. gadā 31 spēlē Kamils pretinieku vārtsargus pārspēja 21 reizi. 2013. gadā ”Žalgiris” sastāvā uzbrucējs kļuva par Lietuvas čempionu, kausa ieguvēju un Superkausa uzvarētāju, kopā ar komandu Lietuvā savācot visas iespējamās trofejas. Iespaidīga bija arī 2013./2014. gada Eiropas līgas kvalifikācijas sezona, kad ”Žalgiris” pārvarēja trīs kārtas, un Bilinskis astoņās spēlēs guva trīs vārtus.

Skaidrs, ka pēc tādas sezonas Bilinska palikšana Lietuvā bija mazticama, un futbolists nokļuva Rumānijas spēcīgākajā čempionātā, kļūstot par Bukarestes ”Dinamo” uzbrucēju.  Pirmajā sezonā Rumānijā Bilinskim desmit spēlēs četri vārti, bet nākamajā sezonā Kamils bija viens no komandas galvenajiem līderiem un 33 spēlēs guva 11 vārtus, divus vārtus pievienojot arī kausa izcīņā.

Nākamās trīs sezonas Bilinskis pavadīja Polijas Ekstraklasē. Vroclavas ”Slask” sastāvā Bilinskis divu sezonu laikā Ekstraklasē 63 spēlēs guva 16 vārtus. Pēdējo sezonu Kamils spēlēja citā Polijas spēcīgākā čempionāta klubā Plockas ”Wisla”, kur 18 spēlēs izcēlās piecas reizes. Jāpiemin, ka karjeras laikā Bilinskis vienu spēli ir aizvadījis Polijas U21 izlasē.

Esi sveicināts komandā, Kamil!

E-pasts: [email protected]                                  Fakss: +371 67869000

 

Riga Football Club ©2020

Log in with your credentials

Forgot your details?