“Riga” FC ģenerāldirektors Aleksandrs Proņins un Davits Škirtladze. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

“Riga” FC jau rīt dosies uz treniņnometni Kiprā, bet šovakar steidzam informēt, ka kluba sastāvu pastiprinājuši divi futbolisti – priekšējās līnijas spēlētājs gruzīns Davits Škirtladze un kreisās malas futbolists francūzis Džoels Bopesu. 

Davits Škirtladze ir dzimis Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi 1993. gada 16. martā. 2011. gadā no Gruzijas kluba ”Norchi Dinamoeli” pārcēlās uz Dānijas kluba ”Aarhus” U19 komandu. 2011./2012. gada sezonā Dānijas Superlīgā nospēlēja 14 spēles, no kurām septiņas sāka pamatsastāvā. Arī nākamās četras sezonas Škirtladze spēlēja ”Aarhus” komanda, 2014./2015. gada sezonā komandai cīnoties pēc spēka otrajā līgā, bet triumfējot un atgriežoties Superlīgā.

Šo gadu laikā ”Aarhus” sastāvā Škirtladze nospēlēja 57 spēles un guva piecus vārtus – divus Superlīgā un trīs 1. divīzijā. 2016. gadā Davits pārcēlās uz zināmo Dānijas klubu ”Silkeborg”, kur pirmajā sezonā piedalījās 13 spēlēs un guva sešus vārtus. 2016./2017. gada sezonā Škirtladze jau bija viens no komandas līderiem, nospēlēja 32 spēles, 29 mačos devās pamatsastāvā un guva septiņus vārtus. Nākamajā sezonā gruzīnam 29 spēles un seši vārti.

2018./2019. gada sezonu Škirtladze uzsāka ”Silkeborg” sastāvā, bet tad pārcēlās uz UEFA Eiropas līgas grupu turnīra komandu Slovākijas ”Trnava”. Slovākijas čempionātā Škirtladzem astoņas spēles, bet UEFA Eiropas līgā Škirtladze piedalījās četros mačos – abos mačos pret Zagrebas ”Dinamo”, mājās pret ”Anderlecht” un viesos pret ”Fenerbahce”. Sešās spēlēs ”Trnava” izcīnīja divas uzvaras, vienu reizi spēlēja neizšķirti un piedzīvoja trīs zaudējumus, ar septiņiem punktiem netiekot ārā no grupas.

2018. gadā ar ”Silkeborg” Škirtladze spēlēja Dānijas kausa finālā. Karjeras laikā Dānijas Superlīgā Škirtladze aizvadījis 102 spēles, kuru laikā guvis 16 vārtus un atdevis 12 rezultatīvas piespēles. Par gruzīna pamatpozīciju uzskatāma desmitā numura pozīcija, proti, zem centra uzbrucēja. Gruzīns pārstāvējis savas valsts U17, U19, U21 izlases. Jaunatnes izlasēs Škirtladze guva astoņus vārtus. Četros mačos Davits cīnījās arī Gruzijas nacionālās izlases rindās.

“Riga” FC ģenerāldirektors Aleksandrs Proņins un Džoels Bopesu. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Par otru ”Riga” FC papildinājumu kļuvis 1995. gada 25. janvārī Kongo dzimušais Džoels Bopesu, kuram ir Francijas pilsonība. Kreisās malas futbolists karjeras ievadā spēlēja Francijas komandās ”Arles-Avignon”, ”Epinal” un ”Calais RUFC”. No 2014. līdz 2017. gadam Bopesu uzspēlēja Francijas ”Ligue 1”, ”National 1” un ”National 2” čempionātos.

2017./2018. gada sezonu Bopesu aizvadīja Maķedonijas spēcīgākajā čempionātā ”Skopje” sastāvā. 18 spēlēs kreisās malas aizsargs, kuram patīk pieslēgties uzbrukumiem, guva vienus vārtus un nopelnīja četrus brīdinājumus. 2018./2019. gada sezonā Bopesu pārstāvēja citu Maķedonijas klubu ”Rabotnički”, kur spēlēja līdz pat decembrim. Bopesu piedalījās 18 spēlēs un 14 no tām sāka pamatsastāvā. Maķedonijas čempionātā Bopesu trīs rezultatīvas piespēles.

Gan Davits, gan Džoels jau trenējas Rīgā un kopā ar komandu 5. februārī lidos uz treniņnometni Kipras pilsētā Pafā, kur ”Riga” FC piedalīsies arī FNL kausa izcīņā.

E-pasts: [email protected]                                  Fakss: +371 67869000

 

Riga Football Club ©2020

Log in with your credentials

Forgot your details?