Vakar RTU stadionā pēdējo spēli Latvijas jaunatnes čempionātā Elites grupā aizvadīja Vitālija Astafjeva vadītā ”Riga” FC U16, kas ar 1:2 piekāpās ”Daugavpilij”, tādā veidā noslēdzot sezonu ar sudraba medaļām.

Pirms pēdējās spēļu kārtas ”Riga” FC U16 komanda bija labās pozīcijās, lai kļūtu par čempioniem. ”Daugavpils” turnīra tabulā atpalika par vienu punktu, tādējādi rīdziniekiem šajā spēlē pietika ar neizšķirtu rezultātu, kamēr viesiem derēja tikai uzvara.

Par šo spēli diezgan liela interese bija arī no skatītājiem, bija ieradušies diezgan daudz cilvēku no Daugavpils, bet rīdziniekiem bija skaļš atbalsts no ”Riga” FC atbalstītāju grupas, kuri ieradās ar bungām un centās visiem veidiem palīdzēt mūsu puišiem.

Mača sākumā iniciatīva bija mūsējiem, kuri izveidoja pāris labus momentus, taču nespēja uzbrukumus noslēgt rezultatīvi. 33. minūtē rīdzinieki pieļāva rupju kļūdu laukuma vidusdaļā, kā rezultātā viesi izveidoja pretuzbrukumu, kura noslēgumā no vārtu priekšas bumbu vārtos raidīja Salvis Petriks (0:1). Šāds pavērsiens ”Riga” FC bija neliels trieciens, un 40. minūtē pēc standartsituācijas Petriks guva otros vārtus, un pēc puslaika mājinieki bija iedzinējos ar 0:2.

Otrajā puslaikā rīdziniekiem bija liels pārsvars, varēja redzēt, kā mūsējiem ir pa spēkam lauzt spēles gaitu. 58. minūtē filigrāni soda sitienu realizēja Ņikita Silakovs, sniedzot ”Riga” FC labas iespējas izglābties (1:2). Atlikušajā spēles gaitā mājinieki kontrolēja bumbu, daudz uzbruka, kamēr pretinieki brīžiem jau dažādiem veidiem centās vilkt laiku, kas deva rezultātu – ”Riga” FC gūt otros vārtus nespēja un zaudēja ar 1:2.

”Daugavpils” 18 spēlēs izcīnīja 46 punktus (vārtu attiecība 64:10) un kļuva par valsts čempioniem. ”Riga” FC ar 44 punktiem (54:5) ierindojās otrajā vietā, kamēr Rīgas Futbola skolai 42 punkti (54:9) un trešā pozīcijā. Vēl čempionātā piedalījās ”Metta”, ”Tukums 2000/TSS”, ”Super Nova”, ”Ventspils”, ”Vidzemes FC”, ”Jelgava”, ”Liepāja/LFS”.