Roberts Ozols. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Svētdien Rīgā, Daugavas stadionā, Latvijas futbola Virslīgas turnīrā septīto uzvaru pēc kārtas izcīnīja ”Riga” FC, kas aizvadīja drošu spēli un ar rezultātu 2:0 pieveica ”Metta/LU”. Pa vārtiem guva Vladislavs Gabovs un Tjagu Primau. Sestdien mūsējiem spēle Jelgavā.

Pirms šīvakara spēles ‘’Riga’’ FC Latvijas čempionātā bija uzvarējusi sešas spēles pēc kārtas, kas ļāva pakāpties uz otro vietu turnīra tabulā un nopietni atgriezties cīņā par pirmo pozīciju. Pret ‘’Metta/LU’’ šajā sezonā bija aizvadītas divas sarežģītās spēles, taču abās bija izdevies uzvarēt ar minimālu 1:0. Dzelteno kartīšu limita pārsniegšanas dēļ svētdien spēlēt nevarēja kapteinis Vladimirs Bajenko, bet nelieli savainojumi ir Denisam Rakelam un Antonijam Černomordijam.

Jau ar spēles pirmajām minūtēm ‘’Riga’’ FC ieguva bumbas kontroli un ilgi nebija jāgaida līdz pirmajiem vārtiem – 11. minūtē Tomislavs Šaričs lieliski ieraudzīja Vladislavu Gabovu, kurš pa labo malu ierāvās soda laukumā, apspēlēja pretspēlētāju un izpildīja sitienu vārtu tālajā stūrī – 1:0. Arī pēc tam rīdzinieki ik pa brīdim spēja pietuvoties pretinieku soda laukumā, taču atslābt nedrīkstēja, jo mājiniekiem padevās ātras pārejas uzbrukumos, īpaši izceļoties Tamirlanam Džamalutdinovam.

32. minūtē rezultātam bija jākļūst 2:0 – mājinieki ar roku nospēlēja soda laukumā, tiesnesis piešķīra 11 metru soda sitienu, Darko Lemajičs sita spēcīgi un vārtu stūrī, taču Dāvis Ošs uzminēja sitiena virzienu un savu komandu glāba. Rīdzinieki turpināja uzbrukt, un 42. minūtē rupji soda laukumā tika pārkāpti noteikumi pret Antonu Kurakinu. Šoreiz pendeli izpildīt devās Tjagu Primau, kurš raidīja bumbu pašā vārtu stūrī, un pēc pirmā puslaika ‘’Riga’’ FC bija vadībā ar 2:0.

Otrajā puslaikā ‘’Riga’’ FC pārsvars bumbas kontrolē pat bija vēl izteiktāks – veidojām uzbrukumus pa abām laukuma malām, daudz centrējām bumbu soda laukumā, taču savā soda laukumā pretinieki spēlēja uzmanīgi – no labas pozīcijas uzsist izdevās vienīgi Lemajičam, tiesa, virsū vārtsargam. Puslaika otrajā daļā kontrolējām notikumus laukumā, stabili spēlēja gan aizsardzībā, gan vārtsargs Ozols, un komanda droši noturēja 2:0 uzvaru, gūstot jau septīto uzvaru pēc kārtas Latvijas čempionātā un kopumā devīto, ieskaitot divas spēles Latvijas kausa izcīņā.

Nākamo spēli komanda aizvadīs 18. augustā Zemgales Olimpiskajā centrā pret ”Jelgavas” futbolistiem. Spēles sākums paredzēts 18:00.