Ivans Lukjanovs. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Oficiāli varam paziņot, ka turpmāk Latvijas futbola Virslīgas vienības “Riga” FC krāsas pārstāvēs Latvijas futbolists Ivans Lukjanovs. 31 gadu vecais Lukjanovs spēlē malējā pussarga pozīcijā. Pēdējās sešas sezonas Ivans bija pavadījis Krievijas Nacionālās līgas čempionātā. 

Lukjanovs ir Rīgas ”Skonto” audzēknis, bet interesanti, ka karjeras pašā sākumā pussargs uzspēlēja Lietuvas čempionāta komandās ”Šiauliai” un ”Sūduva”. Tas bija 2008. gadā. Ivans atgriezās Rīgas ”Skonto”, bet tur nospēlēja tikai pussezonu, jo darīja to tik spilgti, ka pārcēlās uz Polijas Ekstraklasi. Latvijas čempionātā ”Skonto” sastāvā Lukjanovs 15 spēlēs guva 14 vārtus, un pēc šāda snieguma parādīšanas parakstīja līgumu ar Polijas klubu Gdaņskas “Lechia”.

Ivans ātri vien ”Lechia” rindās izkaroja sev vietu pamatsastāvā un 2009./2010. gada sezonā Ekstraklasē piedalījās 29 spēlēs, no kurām 24 uzsāka starta vienpadsmitniekā. Lukjanovam arī divi gūti vārti. Latvijas futbolists arī nākamās divas sezonas cīnījās Polijā. Ekstraklasē pussargam kopumā 77 spēles un pieci vārti.

2012. gadā Lukjanovs īsu brīdi bija Ukrainas Premjerlīgas vienībā ”Metalurh Zaporozhya”. Pēc četrām spēlēm Ukrainā Ivans aizbrauca uz Krievijas Nacionālās līgas (2. pēc spēka Krievijā) klubu Astrahaņas ”Volgar”. Tieši FNL līgā Lukjanovs nospēlējis karjeras lielāko daļu, gadu laikā kļūstot par stabilu vērtību katrai no komandām, kurās Ivans Krievijā spēlēja. 2013./2014. gada sezonā Lukjanovs pārstāvēja Volgogradas ”Rotor”, bet tad atgriezās ”Volgar”, kur spēlēja divas sezonas pēc kārtas.

2016. gadā Lukjanovs pārcēlās uz Voronežas ”Fakel”, kur spēlēja līdz pat šim brīdim. Kopumā Krievijas Nacionālajā līgā Lukjanovs šo gadu laikā nospēlēja 128 spēles un guva 16 vārtus. Interesanti, ka ”Riga” FC pirms sezonas jau tikās ar Lukjanovu, kad Kipras pilsētā Pafā piedalījās FNL kausa izcīņā, kurā startēja arī Ivana tobrīdējais klubs ”Fakel”. Voronežas komanda tajā spēlē izcīnīja minimālu uzvaru ar 1:0, bet Lukjanovs kā ierasts bija viens no ”Fakel” līderiem.

Jāpiemin, ka Lukjanovs 17 spēlēs ir pārstāvējis arī Latvijas nacionālo izlasi. Ivans jau ir ieradies Rīgā un ir gatavs uzsākt smagu darbu, lai jau pēc vairāk nekā divu nedēļu Latvijas futbola Virslīgas pauzes uzreiz varētu palīdzēt ”Riga” FC. Laipni lūgts komandā, Ivan!

E-pasts: [email protected]                                  Fakss: +371 67869000

 

Riga Football Club ©2020

Log in with your credentials

Forgot your details?