Šovakar Kipras pilsētā Pafā ‘’Riga’’ FC starptautiskā turnīra ‘’Korantina Homes Cup 2018’’ pusfinālā ar rezultātu 2:0 uzvarēja Limasolas AEL. Pa vārtiem guva Ivans Jeņins un Kamils Bilinskis.  Svētdien rīdziniekiem spēle finālā pret Krievijas Premjerlīgas klubu ‘’Ufa’’.

Pēc Latvijas čempionu titulu un Latvijas kausa trofejas izcīnīšanas ‘’Riga’’ FC otrdien devās uz Kipras pilsētu Pafu, kur jau iepriekš bija saņēmusi uzaicinājumu piedalīties starptautiskā turnīrā ‘’Korantina Homes Cup 2018’’. Bez ‘’Riga’’ FC turnīrā piedalās arī mājiniece ‘’Pafos’’ FC, Krievijas Premjerlīgas komanda ‘’Ufa’’ un Kipras čempionāta līdere Limasolas AEL.

Turnīra formāts paredz divas pusfināla spēles un pēc tam cīņas par trešo vietu un finālu. Pirmajā pusfinālā ‘’Ufa’’ ar 2:1 pieveica ‘’Pafos’’ FC, bet otrajā pusfināla pārī laukumā devās ‘’Riga’’ FC un AEL. Rīdziniekiem šajā turnīrā jāiztiek bez Latvijas izlases spēlētājiem Vladislava Gabova, Denisa Rakels, Antona Kurakina, Roberta Ozola un Antonija Černomordija.

Mača ievadā AEL demonstrēja augstu individuālo meistarību, labi kontrolējot bumbu, savukārt rīdziniekiem, esot ar bumbu, Kipras klubs veica agresīvu presingu, neļaujot mūsējiem ilgi domāt. 20. minūtē noorganizējām lielisku uzbrukumu, kad šīs dienas jubilārs un kapteinis Džordžs Deivīss iznīcināja pretinieku kreiso malu, kur noslēgumā tika notriekts. Sekoja ‘’Riga’’ FC centrējums soda laukumā, bumba atleca pie Ivana Jeņina, un viņš uzreiz no gaisa trieca bumbu vārtu tīklā – 1:0.

Arī turpinājumā AEL vairākas reizes pārturēja bumbu laukuma centrā, un rīdzinieki katru šādu epizodi pārvērta pretuzbrukumā. Vienā no epizodēm Romāns Mickevičs soda laukumā iespēlēja Lemajičam, kurš gan nebija ātrumā, tāpēc apstrādāja bumbu un pēc tam sita nedaudz garām vārtu tuvajam stūrim.  Puslaika otrajā daļā laukumā risinājās līdzīga spēle, un pēc 45 minūtēm rezultāta tablo vēstīja 1:0 par labu ”Riga” FC.

Otrā puslaika sākumā pretinieki kaut ko mēģināja paveikt ar diagonālām piespēlēm, bet rīdzinieki savā soda laukumā spēlēja pašaizliedzīgi. 57. minūtē piespiedām pretiniekus kļūdīties, Felipe Brisola teicami novērtēja situāciju piespēlēja bumbu uz tālo vārtu stūri, un tur ar galvu precīzi sita Kamils Bilinskis, dubultojot rīdzinieku pārsvaru – 2:0.

63. minūtē rīdzinieki noorganizēja vēl vienu skaistu uzbrukumu, kura noslēgumā no soda laukuma robežām sita Krišs Kārkliņš – spēcīgs sitiens, bet vārtsargs nedaudz aizskāra bumbu un tā atsitās pret vārtu pārliktni. Puslaika otrajā daļā rīdzinieki izveidoja vairākas labas vārtu gūšanas iespējas, taču vairākās epizodēs nedaudz pietrūka, lai AEL vārtos ielidotu arī trešā bumba. Izskaņu rīdzinieki nospēlēja pārliecinoši, nedeva iespējas pretiniekiem atspēlēties un uzvarēja ar 2:0.

‘’Korantina Homes Cup 2018’’ finālspēlē svētdien, 18. novembrī, ‘’Riga’’ FC tiksies ar Krievijas Premjerlīgas komandu ‘’Ufa’’. Šīs spēles sākums pulksten 19:00.