Deniss Rakels. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Šodien Slokas stadionā Jūrmalā pārtrūka 11 spēļu garā Roberta Ozola sauso spēļu sērija Latvijas futbola Virslīgā, taču ”Riga” FC komanda parādīja spēcīgu raksturu, pie rezultāta 1:1 spēja uzlabot sniegumu un pārspēt Jūrmalas ”Spartaku” ar 3:1, turnīrā gūstot jau 12 uzvaru pēc kārtas.

Pret Jūrmalas ‘’Spartaku’’ šosezon bijām spēlējuši trīs reizes, visās spēlēs uzvarot – Latvijas čempionātā divi 1:0 panākumi, bet Latvijas kausa nedaudz vieglāka 3:1 uzvara. Pirms šīs dienas spēles rīdzinieki Virslīgā bija uzvarējuši 11 spēles pēc kārtas, kas šo kārtu ļāva sagaidīt kā čempionāta līderiem. Neliela savainojuma dēļ Jūrmalā palīdzēt nevarēja Krišs Kārkliņš, savukārt mājiniekiem ierindā nebija malējo aizsargu Ginta Freimaņa un Ingus Šlampes.

Mača ievadā ‘’Riga’’ FC ieguva bumbas kontroli, un jūrmalnieki uzreiz lika noprast, ka viņi savas iespējas šajā mačā mēģinās sagaidīt pretuzbrukumos, izmantojot ātros pussargus Alekseju Višņakovu un Jevgeniju Kobzaru. 18. minūtē pēc centrējuma no labās malas mūsējiem bija jāatklāj spēles rezultāts – Darko Lemajičs uzvarēja gaisa divcīņu, Deniss Rakels ar galvu sita no lieliskas pozīcijas, taču nedaudz pāri vārtiem.

41. minūtē izveidojām skaistu uzbrukumu pa laukuma kreiso malu, tā noslēgumā vārtu tuvumā bumbu ieguva Rakels, kurš tika notriekts, un Andris Treimanis piešķīra 11 metru soda sitienu, kuru ar spēcīgu sitienu vārtu stūrī realizēja Ivans Lukjanovs (1:0). Pirmā puslaika pēdējās minūtes aizritēja diezgan mierīgi, un ‘’Riga’’ FC saglabāja minimālu handikapu.

Otrais puslaiks startēja ar jūrmalnieku ofensīvu, un 48. minūtē Vitors Faiska izpildīja lielisku sitienu no aptuveni 22 metriem, Roberts Ozols nedaudz aizskāra bumbu, tāpēc tā atsitās pret vārtu stabu, taču atleca uz kājas Aleksejam Višņakovam, pēc kura sitiena bumba vēlreiz atsitās pret vārtu stabu. 58. minūtē individuāli lieliski nospēlēja Ivans Lukjanovs, kurš apspēlēja divus pretiniekus, ielauzās soda laukumā, piespēlēja uz vārtu priekšu, bet Darko Lemajičam nedaudz pietrūka, lai aizsniegtos līdz bumbai.

60. minūtē mājinieki noorganizēja pretuzbrukumu, kura noslēgumā Višņakovs piespēlēja gar vārtiem, un Vladimirs Bajenko neveiksmīgi ieraidīja bumbu savos vārtos – 1:1. Drīz vien laukumā nāca Tjagu Primau un Armands Pētersons, kuri uzreiz demonstrēja ļoti pašaizliedzīgu un aktīvu spēli, un 77. minūtē pēc Antona Kurakina piespēles Tjagu lieliski apstrādāja bumbu soda laukumā un mirkli vēlāk raidīja to vārtu stūrī – 2:1! Četras minūtes vēlāk Kamils Bilinskis nodemonstrēja labu ātrumu, tika līdz vārtiem, viņa sitienu Jevgēņijs Ņerugals atvairīja, taču pirmais pie bumbas bija Armands Pētersons – 3:1. Izskaņā vairāk spēle ritēja pie mūsu vārtiem, bet rezultāts vairs nemainījās, un ”Riga” FC izcīnīja 12. uzvaru pēc kārtas Latvijas čempionātā.